Satrançta Denizli'nin Gurur Tablosu

Avrupa Okullar Satranç Şampiyonasında Poyraz Dursun ve Gülenay Aydın, Çeşme Uluslararası Satranç Turnuvasında ise Nehir Tokat ve Ceylin Tikveşli  kazandıkları madalyalarla ülkemizin ve Denizli’nin gururu oldular.

Satrançta Denizli'nin Gurur Tablosu

HABERDENİZLİ.COM

Karadağ Budva’da 10-19 Haziran 2017 tarihleri arasında, 23 farklı ülkeden 341 sporcunun katılımıyla Avrupa Okullar Satranç Şampiyonası gerçekleşti. 44 sporcuyla yarışmaya katılan Türkiye, şampiyonadan 5'i altın, 3’ü gümüş ve 1’i bronz olmak üzere toplam 9 kupa ve 25 madalya ile döndü.

POYRAZ GÜMÜŞ, GÜLENAY BRONZ KAZANDI
 Avrupa Okullar Satranç Şampiyonasında Denizlili iki sporcu kürsüye çıkarak madalya sevinci yaşadı. 17 yaş kızlar kategorisinde yarışan Poyraz Dursun şampiyonayı ikinci tamamlayarak gümüş madalyanın sahibi oldu. 11 yaş kızlar kategorisinde ise bir diğer sporcumuz Gülenay Aydın, üçüncü olarak bronz madalya kazanmanın gururunu yaşadı. 

ÇEŞME’DE Kİ ŞAMPİYONAYA NEHİR TOKAT DAMGA VURDU 
Satrançta bir başka heyecan aynı tarihlerde Çeşme’de yaşandı. Tarihi Aya Haralambos Kilisesi ile Çeşme Spor Salonu'nda yapılan ve 6 gün süren Uluslararası Çeşme Açık Satranç Turnuvasına 457 sporcu katıldı. Denizlili Nehir Tokat üç farklı kategoride birinci olarak turnuvaya damgasını vurdu. Turnuvanın Genel B kategorisinde altın madalya kazanan Nehir, en iyi 16 yaş kategorisinde ve en iyi kadın sporcu kategorisinde yine birincilik kürsüsüne adını yazdırdı. Önemli bir başarıya imza atan Nehir Tokat, turnuvada dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

ALKIŞLAR CEYLİN’E 
Satrançta gelecek vaat eden bir diğer Denizlili sporcu Ceylin Tikveşli ise zorlu geçen turnuvada tecrübe kazandı. Kadınlar kategorisinde yarışan Ceylin, ikinci olan yarışmacıyla eş puan almasına rağmen turnuvayı 4. lük ile bitirerek dereceye girmeyi başardı.

İBANOĞLU ELDE EDİLEN BAŞARIYI KUTLADI
Karadağ’da ki Avrupa Okullar Şampiyonası ile Uluslararası Çeşme Açık Satranç Turnuvasında Denizlili sporcuların elde ettiği başarılar dolayısıyla Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ahmet İbanoğlu emeği geçenleri kutladı. Denizli’de satranç ailesinin çok güzel işlere imza attığını söyleyen İbanoğlu, İl Temsilcisi Ayşegül Akdeniz başta olmak üzere, kulüplere ve çocuklarına her zaman destek olan ailelere teşekkür etti.

Güncelleme Tarihi: 20 Haziran 2017, 13:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER