Rektör Bağ'ı İkna Etmeyi Başardılar

Pamukkale Üniversitesi öğrencileri, bu yıl başlatılan OGS araç giriş sistemi ile ücretlendirilen giriş ücretlerine tepki gösterdi. Öğrencilerin tepkilerini değerlendiren üniversite yönetimi ücretlerde değişime gitti.

Rektör Bağ'ı İkna Etmeyi Başardılar
Pamukkale Üniversite yönetim kurulunun yeni başlatılan OGS sistemi ile giriş ücretlerini dönemlik (Ocak-Haziran; Temmuz-Aralık) 250 TL, Ekim-Aralık 2016 için 125 TL olmasına karar vermişti. Bu karara gerek sosyal medyadan gerekse başlatılan imza kampanayası ile tepki gösteren üniversite öğrencileri, Rektör Bağ'a seslerini duyurmayı başardı.

Pamukkale Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi öğrencisi Doğukan Oğuzhan başlattığı imza kampanyası ile ses getirmeyi başardı. Rektör Bağ ile bir araya gelen Oğuzhan, Rekör Bağ'dan düzenlenecek yönetim kurulu toplantısında ücretlerin tekrar görüşüleceği sözünü aldı. 07 Ekim Cuma günü gerçekleşen toplantıda Pamukkale Üniversitesi Yönetim Kurulu Kararı ile ücretlerde indirime gidilerek Ekim-Aralık 2016 için 75, Ocak-Haziran, Temmuz-Aralık 2016 için ise 150 TL olmasına karar verildi.

Sena Kuru
       

 

haberdenizli.com

Güncelleme Tarihi: 09 Ekim 2016, 15:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER