PAÜ MEZUNLARI YAŞADI

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Mezunları Derneği (PAÜMED) ile İş Sağlığı ve Güvenliği Danışmanlık Eğitim Mühendislik Hizmetleri (İSGDEM) arasında işbirliği protokolü imzalandı.

EĞİTİM 31.03.2012, 09:58 31.03.2012, 10:02
PAÜ MEZUNLARI YAŞADI

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Mezunları Derneği (PAÜMED) ile İş Sağlığı ve Güvenliği Danışmanlık Eğitim Mühendislik Hizmetleri (İSGDEM) arasında işbirliği protokolü imzalandı. İmzalanan protokole göre PAÜ mühendislik fakültesi, fizik, kimya ve meslek yüksekokulu iş sağlığı ve güvenliği bölümlerini birincilikle bitiren öğrencilere 2 ay boyunca toplam 220 saat “İş Güvenliği Uzmanı” eğitimi İSGDEM tarafından ücretsiz olarak verilecek. PAÜMED’e üye mezunlar ise yaklaşık 2 bin 200 lirayı bulan eğitimi yüzde 18 indirimle alabilecekler. Protokol PAÜMED Başkanı Dr. İbrahim Doruk ve İSGDEM Genel Müdürü Mesut Toraman arasında dernek binasında imzalandı.
10. yıla özel hizmetler
Protokolle birlikte PAÜ mezunlarının ikinci bir diplomaya daha kolay sahip olmalarının yolunun açıldığını belirten PAÜMED Başkanı Doruk, “2012 yılının derneğimizin 10. Kuruluş yılı olması nedeniyle gerek üyelerimize gerekse öğrencilere çeşitli imkânlar sunmayı ve özellikle öğrencilerimizi iş hayatına hazırlamayı görev olarak benimsemiş bir derneğiz. PAUMED üyelerine sağlanan özel indirimler ve başarılı öğrencilere derneğimize kayıt olmaları koşulu ile ücretsiz sağlanacak eğitim olanağını sunan İSGDEM yöneticilerine teşekkür ediyoruz. Tüm mezunlarımızı bu imkânlardan yararlanmak için derneğimize üye olmaya davet ediyoruz.” dedi. İSGDEM Genel Müdürü Mesut Toraman’da “İş Kanunu’nun 81. maddesi gereği 50 ve daha fazla çalışanı olan ve sanayiden sayılan iş yerlerinde “İş Güvenliği Uzmanı” çalıştırılması zorunludur. İş Sağlığı ve Güvenliği eğitimlerinde PAÜMED üyelerine yüzde 18’e varan indirimlerin yanı sıra mühendislik fakültesi, fizik, kimya ve meslek yüksekokulu iş sağlığı ve güvenliği bölümlerini birincilikle bitiren öğrencilere PAÜMED’e üye olmaları koşulu ile 2 bin lirayı bulan eğitimi ücretsiz olarak katılma hakkını imzaladığımız protokolle veriyoruz.” Şeklinde konuştu.

Kaynak: haberdenizli.com
Yorumlar (0)