banner1348

PAÜ 22. Ulusal Ergonomi Kongresi'ne Ev Sahipliği Yapıyor

Pamukkale Üniversitesi, “Kent Ergonomisi: Yaşlılar ve Engelliler” konulu 22. Ulusal Ergonomi Kongresi’ne ev sahipliği yapıyor.

PAÜ 22. Ulusal Ergonomi Kongresi'ne Ev Sahipliği Yapıyor
banner1336
Pamukkale Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu ve Türk Ergonomi Derneği işbirliğiyle düzenlenen “22. Ulusal Ergonomi Kongresi”, Kongre Merkezi’nde düzenlenen açılış töreni ile başladı.

Gerçekleşen kongrede Kongre Düzenleme Kurulu Başkanı Prof. Dr. Velittin Kalınkara, Türk Ergonomi Derneği Başkanı Prof. Dr. Ahmet Fahri Özok, Denizli Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Mustafa Odabaşoğlu konuşma yaptı.

Dünya nüfusunun yaşlandığını belirterek sözlerine başlayan Kongre Düzenleme Kurulu Başkanı Prof. Dr. Velittin Kalınkara, “Bundan 6-7 yıl sonra Türkiye yaşlı bir toplum olacak. 65 yaş üzeri nüfus %10’un üzerine çıkacak. %10’un üzerinde olan toplumlar da yaşlı sayılıyor. Bunun için gereken önlemleri almalıyız. Ergonomik açıdan kentsel düzenlemeler, yaşam mekanları ve iş alanlarının yaşlılara göre tasarlanması gerekiyor” dedi.

Türk Ergonomi Derneği Başkanı Prof. Dr. Ahmet Fahri Özok ise konuşmasında şunları ifade etti; “Ergonomi tüm sistemlerin yeniden tasarlanmış olmasında, Türkiye’nin ihtiyacı olan ileri teknoloji ve yaratıcılık öğesi taşıyan ürünlerin yaratılmasında önemli bir bilim alanıdır. O nedenle ulusal kongrelerimizi belli bir tema üzerine kuruyoruz ve detaylıca bunları tartışıyoruz. Pamukkale Üniversitesi’ne ev sahipliğinden dolayı teşekkür ediyoruz” dedi.

Ulusal bir kongreye ev sahipliği yapmaktan büyük memnuniyet duyduklarını belirten Denizli Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Mustafa Odabaşoğlu ise, Türkiye’nin dört bir yanından gelen bilim insanlarına teşekkür etti ve kongrenin yararlı geçmesini diledi.

Kongrede gerçekleşten konuşmaların ardından “Ergosanat 8 – Kent İçinde Yaşlı ve Engelliler” adlı resim sergisinin açılışı yapıldı.

Kaynak: PAÜ Haber

 

haberdenizli.com

Güncelleme Tarihi: 06 Ekim 2016, 15:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER