banner1348

Öğrenciler Halkı Bilinçlendirdi

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Kale Meslek Yüksekokulu İşletme Yönetimi Programı öğrencileri, özel eğitim projesi kapsamında vatandaşı engellilere karşı bilinçlendirme çalışması yaptı.

Öğrenciler Halkı Bilinçlendirdi

HABERDENİZLİ.COM/AA-DENİZLİ

PAÜ Kale Meslek Yüksekokulu İşletme Yönetimi Programı öğrencileri, kişisel gelişim dersi için "Hayatı Paylaşmak İçin Engel Yok" adıyla hazırladıkları özel eğitim projesi kapsamında halkı engelli bireylere karşı bilinçlendirmek üzere çeşitli etkinlikler düzenledi.

Ders kapsamında engelli ve özel eğitim görenlere yönelik başlattıkları çalışma ile toplumun empati kurmasını amaçlayan öğrenciler, Bayramyeri meydanında bir özürlü arabası ile özürlü davranış örnekleri gerçekleştirdiler.

Elde ettikleri kazanımları halkla paylaşma şansı bulan öğrenciler, toplumu bilinçlendirirken duyarlılıklarını da halka yaşatarak gösterdiler.

Koro halinde işaret dili sunumu yapan öğrencilerden Çiğdem Özdemir ve Elif Tapan, sözleri kendilerine ait bir şiir yazıp bunu işaret diline döktüler.

Farkındalığı daha çok kişiye duyurmayı amaçlayan öğrenciler tarafından koro şeklinde "Sev kardeşim" şarkısı işaret dili ile söylendi.

PAÜ Kale Meslek Yüksekokulu Öğr. Gör. Dr. Mehmet Kızıloğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bu çalışmalara kişisel gelişim dersi kapsamında başlandığını belirterek, şunları kaydetti:

"Ancak öğrencilerimizin vizyonu o kadar farklı ve genişti ki, bu çalışmaları dersin ötesine taşıyıp toplumsal bir boyut kazandırmayı başardılar. Öğrencilere bu çalışmayı yaptırırken amacım aslında öğrencilere bu vizyonu kazandırmak, aynı zamanda kaybetmek üzere olduğumuz bir takım değerleri fark etmelerini ve onlara dokunmalarına vesile olarak gerçek anlamda kişisel bir gelişim ortaya koymalarını sağlamaktı. Bunu fazlasıyla başardığımızı görünce geleceğe olan ümidim arttı ve çok mutlu oldum."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER