FİZİKİ SIKINTILAR GİDERİLECEK

Vali Şükrü Kocatepe, eğitim toplantısında Milli Eğitim yöneticilerine, “İkili eğitim yapan okullarımızda tam gün eğitime geçmek için çalışmaların biran önce başlatılarak çözüme kavuşturulsun” talimatı verdi.

EĞİTİM 10.10.2014, 17:05 10.10.2014, 17:07
FİZİKİ SIKINTILAR GİDERİLECEK
Valilik toplantı salonunda gerçekleşen toplantıya, Vali Yardımcısı Ali Şanlıer, Pamukkale Kaymakamı Veysel Beyru, Merkezefendi Kaymakamı Şükrü Görücü, İl Millî Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Müdür Yardımcıları ve Şube Müdürleri katıldı. 
Toplantıda İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz tarafından, Denizli Millî Eğitim Müdürlüğünün genel bilgi paylaşımı yapıldı. Aynı okulu kullanan ilkokullar ile ortaokulları ayırarak ikili eğitimden tekli eğitime geçmek amacıyla yapılacak çalışmalar ile Denizli Millî Eğitim Müdürlüğü 2023 Vizyonu çalışmaları hakkında Vali Kocatepe’ye bilgi verdi. Ayrıca hayırseverler ile yapılan protokoller ve eğitim kalitesinin arttırılması adına Millî Eğitim Müdürlüğünün “Başarıyı İzleme ve Geliştirme Projesi” hakkında da Vali Şükrü Kocatepe’ye brifing verildi. 

İKİLİ EĞİTİM İSTEMİYORUZ
Vali Şükrü Kocatepe, 2012-2013 eğitim-öğretim yılından itibaren uygulanmaya başlanan ve kamuoyunda 4+4+4 düzenlemesi olarak bilinen Kanun ile eğitim sisteminde yapılan değişiklik sonucu ilköğretim iki kademeye ayrılmış ve bunun sonucunda öğrencilerimiz ilkokul ve ortaokul olarak aynı binayı kullanmak zorunda kalmıştır. Vali Kocatepe, ikili eğitim yapan okullarımızda tam gün eğitime geçmek için çalışmaların biran önce başlatılıp çözüme kavuşturulması için ilgililere talimat verdi. Denizli olarak eğitimde başarının sürdürülebilir olması bakımından fiziki sıkıntıların giderilmesinin önemine değinen Vali Kocatepe, ihtiyaç olan derslik sayısının arttırılması için çalışma yapılmasını istedi. Vali Şükrü Kocatepe, konuşmasında ayrıca eğitimdeki başarı çıtasının sürdürülmesinin önemine vurgu yaptı. 

Kaynak: haberdenizli.com
Yorumlar (2)
alemdar 7 yıl önce
Once curuk raporu oldugu halde egitime devam ettirdiginiz okullara bir goz atin vicdaniniz nasil rahat?
ay 7 yıl önce
il milli eğitim binası depreme dayanıksız....birde milli eğitim müdürlüğü binası yapılsa iyi olur...bir önceki milli eğitim müdürü bu binaya ''ucube'' demişti...