Eğitim-Bir-Sen’den Suriye'deki Türkmenlere Okul

Eğitim-Bir-Sen Denizli, Aydın ve Manisa Şubeleri; üyelerinin ve teşkilat mensuplarının katkılarıyla Türkmenlerin yoğunlukta olduğu savaştan büyük zarar gören Kefer Haya bölgesindeki metruk, kullanılmaz hâldeki bir okulu yeniden inşa ederek, eğitim materyalleri ile donatılmasını sağladı.

EĞİTİM 28.10.2021, 17:07
Eğitim-Bir-Sen’den Suriye'deki Türkmenlere Okul
banner1749

Mutlu KELİŞTİ / HABERDENİZLİ

Eğitim-Bir-Sen Denizli, Aydın ve Manisa Şubeleri; üyelerinin ve teşkilat mensuplarının katkılarıyla Türkmenlerin yoğun olarak yaşadığı savaştan büyük zarar gören Kefer Haya bölgesindeki metruk, kullanılmaz hâldeki bir okulu yeniden inşa ederek, eğitim materyalleri ile donatılmasını sağladı.

Okulun açılışı Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Şükrü Kolukısa, Denizli 1 No’lu Şube Başkanı Feyzullah Öselmiş, Aydın 1 No’lu Şube Başkanı Fatih Taşpınar, Manisa Şube Başkanı Mesut Öner ve İHH temsilcileri tarafından yapıldı.

Denizli 1 No’lu Şube BaşkanıFeyzullah Öselmiş, eğitim-öğretimin başladığı okulda sınıfları gezerek öğrencilerin heyecanına ortak olduklarını ifade ederek, “Nerede insanlığın faydasına olan bir iş varsa onun bir parçası olmaya gayret gösteren, nerede biz mazlum ve mağdur varsa orada olan, haksızlığa uğrayanın yanında yer alan bir sendikayız. Eğitim konusunda duyarlıyız. Suriyeli çocukların eğitimlerini tamamlamaları, hayata tutunabilmeleri için yardımımız ve katkımız olsun istedik. Yıkılmış bir okulu yeniden eğitime kazandırdık ve açılışın ardından sınıfları gezdik, öğrencilerle sohbet ettik, onların heyecanını paylaştık” dedi.

Yıllardır süren savaşın harabeye çevirdiği bölgede bir projeyi hayata geçirmenin mutluluğunu yaşadıklarını kaydeden Öselmiş, “Mithat Sevin Başkanımızın adının Suriye’de, İdlib’in Kefer Haya bölgesindeki bu okulda yaşayacak olması bizi ayrıca mutlu etmiştir. Katkıda bulunan üyelerimize, yardım gönüllülerine ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.
Öğrencilere kırtasiye yardımında da bulunduklarını dile getiren Öselmiş, “Suriyeli meslektaşlarımızla bölgedeki eğitim hakkında istişarelerde bulunduk, değerlendirmeler yaptık, Türkiye’nin bölgeye yaptığı yardımları konuştuk” ifadelerini kullandı.  
Okula 16.12.2020 tarihinde vefat eden Eğitim-Bir-Sen Mali İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mithat Sevin’in ismi verildi. 

Eğitim-Bir-Sen’den Suriye'deki Türkmenlere Okul

Eğitim-Bir-Sen’den Suriye'deki Türkmenlere Okul

Eğitim-Bir-Sen’den Suriye'deki Türkmenlere Okul

Eğitim-Bir-Sen’den Suriye'deki Türkmenlere Okul

Kaynak: haberdenizli.com
Yorumlar (0)