Denizlili Öğrenciler LGS’de Türkiye İkincisi Oldu

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 2018 yılında LGS kapsamında yapılan Merkezi Sınav uygulamasının istatistiki sonuçları açıklandı. Türkiye genelindeki öğrencilerden elde edilen istatistikler “Sınavla Öğrenci Alacak Ortaöğretim Kurumlarına İlişkin Merkezi Sınav Bilgileri” şu şekilde...

Denizlili Öğrenciler LGS’de Türkiye İkincisi Oldu

HABERDENİZLİ.COM                                         

Denizli Valiliği tarafından yapılan açıklamaya göre, Türkiye genelinde 2017-2018 eğitim öğretim yılında 8. sınıftan mezun olan 1.192.799 Öğrenciden 971.657’sinin (%81,46) sınava katıldı. Gerçekleşen merkezi yerleştirme ile yerleşen öğrencilerin sınavda Denizlili öğrenciler; sayısal ve sözel bölümlere ait testlerdeki ortalamalar ile Denizli Türkiye ikincisi olarak büyük bir başarıya imza attı.

2008 yılında hayata geçirilen “Denizli Eğitiminde Başarı İzleme ve Geliştirme Projesi ve  2016-2017 eğitim öğretim yılında hayata geçirilen “Eğitimde Değerler Eğitimi Programı”  projeleri Denizli'de ulusal başarı olarak geri dönüyor.

Denizli Valisi Hasan Karahan yaptığı açıklamada, "Geçmiş yıllarda olduğu gibi gelecek yıllarda da başarılarımızın artarak devam edeceği inancıyla; Denizlimizide gururlandıran bu başarıda payı olan başta sevgili öğrencilerimiz olmak üzere, değerli öğretmen ve yöneticilerimizi, saygıdeğer velilerimizi ve emeği olan herkesi kutluyorum". dedi. 


 

haberdenizli.com

Güncelleme Tarihi: 19 Aralık 2018, 10:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER