Denizli'de Güzel Ezan Okuma Yarışması Finali Yapıldı

Denizli'de İmam Hatip Ortaokulları arasında yapılan Genç Bilaller Ezan Okuma Yarışması yapılan finalle sona erdi.

EĞİTİM 15.12.2021, 16:22
Denizli'de Güzel Ezan Okuma Yarışması Finali Yapıldı
banner1749

Denizli'de İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri arasında geleneksel olarak yapılan "Genç Bilaller Ezan Okuma Yarışması" yapılan finalle sona erdi.

Servergazi İmam Hatip Ortaokulunda gerçekleştirilen Genç Bilaller Ezan Okuma Yarışmasının finaline İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici, Şube Müdürü Ramazan Kayayurt, jüri üyeleri, okul müdürleri, davetliler, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. 

İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici ödül töreni öncesi yaptığı konuşmasında “Her yıl gerçekleştirdiğimiz Genç Bilaler Ezan Okuma yarışmamıza katılım sağlayan öğrencilerimiz güzel sesleri ve makamları ile büyük zenginlik katıyor. Bu yarışmanın kaybedeni yok. Ezan-ı Muhammedi’yi okuyup da kaybetmek söz konusu bile olmaz. İlimizi Türkiye’de temsil edecek bir öğrencimizi seçmek için buradayız. İmam Hatip bir ruhtur ve milli, manevi duygularımızın derinden hissedildiği okullarımızdır. Bu yarışmanın hazırlık aşamasından bu yana emek veren tüm öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum. Dereceye giren öğrencilerimizi de kutluyorum” dedi.

Yarışmaya katılan İlimiz İmam Hatip Ortaokulları öğrencilerinden dereceye giren öğrencilere çeşitli ödüller ve başarı belgesi, katılımcı öğrencilere de çeşitli ödüller ve katılım belgesi Denizli İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici ve jüri üyeleri tarafından verildi.

Yarışmada ilk üç sıralaması:

1-    Eyad Alshekh        Pamukkale-İncilipınar Şehit Burhan Acar İmam Hatip Ortaokulu
2-    Turgut Eren Argün    Pamukkale -Kezban-Ali Çınar İmam Hatip Ortaokulu
3-    Ahmet Araslı        Kale-Şehit Veysal Pekakça Anadolu İmam Hatip Lisesi

Denizli'de Güzel Ezan Okuma Yarışması Finali Yapıldı

Denizli'de Güzel Ezan Okuma Yarışması Finali Yapıldı

Kaynak: haberdenizli.com
Yorumlar (0)