ÇOCUKLAR İTFAİYECİ OLDU

Denizli Büyükşehir Belediyesi, İtfaiye Haftası ve itfaiye teşkilatının 300'üncü kuruluş yıldönümü dolayısıyla ilçelerdeki okullarda eğitim programı düzenledi. Öğrencilere, "Yangın Güvenlik Eğitimi" veren Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı, okullarda yangın tatbikatı da düzenledi.

EĞİTİM 09.10.2014, 12:08 09.10.2014, 12:09
ÇOCUKLAR İTFAİYECİ OLDU

Denizli Büyükşehir belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı, itfaiye teşkilatının kuruluşunun 300’üncü yıldönümü nedeniyle Tavas, Çivril ve Acıpayam İlçesinde öğrenim gören öğrencilere yönelik "Yangın Güvenlik Eğitimi" verdi. Denizli merkezde yaptığı çalışmaları ilçelerde de başarılı bir şekilde devam ettiren Denizli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ekipleri İtfaiye Haftası kapsamında düzenlediği eğitim çalışmasına Tavas ile başladı. Tavas Sait Kalaycıoğlu İlköğretim Okulu öğrencileri ile bir araya gelen itfaiye küçükleri yangın, trafik kazası, kurtarma çalışmaları, yangına müdahale gibi konularda bilgilendirdi. Denizli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı İlyas Tuncer, itfaiyenin asli görevinin "yangın söndürmek" olduğunu belirterek, "Ama bunun dışında bizim birçok görevimiz var. Bu görevlerin arasında da yangın çıkmaması üzerine koruyucu hizmetler ile ilgili bilgiler veriyoruz. Denizli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı olarak bizler yıl içerisinde 50 okul, 50 anaokulu ile 50 işyerine giderek öğrencilerimizi ve vatandaşlarımızı bilgilendirmeyi hedefledik. Bu kapsamda halkımıza daha rahat ulaşmış olacağız" dedi.

Yangına ilk müdahalenin önemi anlatıldı

Daire Başkanı Tuncer, "Halkımıza ulaşmanın en kolay ve en önemli yolu da okullarımızı ziyaret edip öğrencilerimize yangın ve itfaiye ekiplerinin çalışmalarının anlatmaktan geçiyor. Çünkü çocuklar bizim geleceğimiz. Bizler de güvenli bir nesil elde etmek istiyoruz. Bazı yıllarda çocuk kaynaklı yangınların sayısı yüzde 30’u bulmakta. Bu nedenle çocuk kaynaklı yangınların önüne geçmek ve yangın sayılarının düşmesine katkı sağlamak adına eğitimler düzenliyoruz" dedi. Öğrencilere verilen bilgilerin ardından okul bahçesinde tatbikat düzenlendi. İtfaiye eğitim programının Tavas'ın yanı sıra Çivril ve Acıpayam'da da verildiği ifade edildi.

Kaynak: haberdenizli.com
Yorumlar (0)