Bereket Enerji İle Akut İş Birliği Yaptı

Bereket Enerji ile Akut İş Birliği yaparak, Türkiye genelinde 30 yenilenebilir enerji santralında sıfır iş kazası hedefleniyor.

EĞİTİM 19.04.2019, 10:35
Bereket Enerji İle Akut İş Birliği Yaptı

HABERDENİZLİ.COM

Bereket Enerji Üretim, yenilenebilir enerji santrallarındaki iş kazalarını tamamen önlemek amacıyla AKUT ile bir iş birliği yaptı. “2019 yılı için sıfır iş kazası” sloganıyla hedef belirleyen Bereket Enerji Üretim, bu çerçevede ‘Afetlere karşı hazırlıklı olmak ve kazaları önlemek’ konularını içeren bir eğitim gerçekleştirdi.

Türkiye genelinde 30 yenilenebilir enerji santralı bulunan Bereket Enerji Üretimin Genel Müdürü Ömer Fatih Keha, bir yandan ülke ekonomisi ve enerjisi için çalışırken, diğer yandan da insan hayatını korumaya yönelik bir anlayışı ilke edindiklerini belirtti. Keha, “Bereket Enerji Üretim olarak, bünyemizdeki yenilenebilir enerji santrallarımızda insanı odağımıza alan, güvenlikten asla ödün vermeyen bir anlayışla çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Hedefimiz, 2019 yılı için sıfır iş kazası. Bu hassasiyet ve sürdürülebilir üretim anlayışımızla eminiz ki ülkemiz için katma değer yaratan işlere imza atmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Bereket Enerji Üretim Genel Merkezi’nde gerçekleşen eğitimde konuşan AKUT Başkanı Recep Şalcı, afetler ve kazalara karşı mücadelede eğitimin rolünü anlattı. Eğitimden sonraki aşamanın planlama ve uygulama olduğu dile getiren Şalcı, şirketin santralları için sahada periyodik çalışma gerçekleştirildiğini belirterek, “Amaç afetlere karşı hazırlıklı olmak ve olası kazaları önlemek” dedi.


 

Kaynak: haberdenizli.com
Yorumlar (0)