Beyağaç Belediye Başkanı Mustafa Akçay, bu yıl 11’incisi düzenlenecek Ege’nin Kırkpınar’ı Geleneksel Beyağaç Belediyesi Hüseyin Çokal Yağlı Pehlivan Güreşleri Şenliği için basın karşısına geçti. Akçay; “Amacımız, Ata sporumuz Yağlı Pehlivan Güreşini sahip çıkarak, gençlerimizi bu spor dalını sevdirmek ve muhtemel kötü alışkanlıklardan uzak tutmaktır” dedi.

Başkan Mustafa Akçay, Beyağaç Belediyesi ve Tomay Şirketler Grubu işbirliği ile düzenlenecek olan Ege’nin Kırkpınar’ı 11. Geleneksel Beyağaç Belediyesi Hüseyin Çokal Yağlı Pehlivan Güreşleri Şenliği ile ilgili Denizli Gazeteciler Cemiyetinde, basınla bir araya geldi. Altın Kemer sahibi olan güreşçilerin yanı sıra 400 sporcunun katılacağı Yağlı Güreş Şenliği’ne Denizli’den 150 sporcu katılacak.

“ATA SPORUMUZU GENÇLERE SEVDİRMEK KÖTÜ ALIŞKANLIKLARDAN UZAK TUTMAKTIR”

Başkan Mustafa Akçay yaptığı açıklamada; “İlçemiz Beyağaç’ı ve sahip olduğu güzellikleri ve değerleri etkin bir şekilde tanıtmak ve bu güzellikleri ve değerleri paylaşmak için, İlçemizde yıllardır Belediyemizce yapılmaktadır. Ege’nin Kırkpınar’ı Geleneksel Beyağaç Belediyesi Hüseyin Çokal Yağlı Pehlivan Güreşleri’nin amacı; Ata sporumuz Yağlı Pehlivan Güreşini sahip çıkarak, gençlerimizi bu spor dalını sevdirmek ve muhtemel kötü alışkanlıklardan uzak tutmaktır. Yöre ve çevre insanlarımızca çok sevilen bu spor dalının yılda bir defa da olsa güreş severler tarafından izlenmesini sağlamak ve Kırkpınar Altın Kemer Ebedi Sahibi Başpehlivan ve Devlet Sporcusu Hüseyin Çokal isminin yaşatılmasını sağlamaktır.

BEYAĞAÇ TURİZMİNE KATKISI OLACAKTIR

Bu güreşler, Beyağaç’ımızın da tanıtımına katkı sağlamakta, son yıllarda Turizmin öncelikli geleceği olan Alternatif Yayla Turizmi için, çok bakir olan Yumaklı Yaylası, Karagöl, Topuklu Yaylası, Anıt Karaçam Ormanları, Kartal Gölü ve Eren Günü’nün Turizm açısından yerli ve yabancı turistlere tanıtılması da hedeflenmektedir.

“GURBETTEKİ HEMŞERİLERİMİZLE BULUŞMAYA VESİLE OLACAKTIR”


Ayrıca, bu güreş etkinliği vesilesi ile ilçemizden diğer il ve ilçelere göç etmiş olan hemşehrilerimizin, yılda bir kere de olsa bu vesile ile bir araya gelerek, beraber olmalarını sağlamak, ilçemizin problemlerini ve güzelliklerini paylaşarak, alternatif çözüm yollarının da ortaya çıkmasını sağlamak hedeflenmektedir.Bu Güreş Etkinliğimizde sevinçlerimizi zirveye çıkarmak, bizleri yalnız bırakmayacak olan dostlarımızla ve misafirlerimizle birlikte, bayram havası içerisinde bir güreş şenliği gerçekleştirmek istiyoruz. 

“KATKI SAĞLAYANLARA TEŞEKKÜR EDERİZ”

Ata Sporumuz, Ege’nin Kırkpınar’ı Geleneksel Beyağaç Belediyesi Hüseyin Çokal Yağlı Pehlivan Güreşleri’nin 11. defa düzenlenmesinde, bu yıl ve her zaman olduğu gibi bizlerle beraber olan, bizleri yalnız bırakmayan, maddi ve manevi katkılarını sonuna kadar seferber eden, 2017, 2018, 2019 ve 2022 Yılları Güreş Ağamız İşadamı Tomay Şirketler Grubu sahibi Sezer Tomay’a ve Değerli Ailesi’ne şükranlarımızı sunuyoruz.

Beyağaç Eren Günü Etkinlikleri 24 Ağustos'ta başlayacak Beyağaç Eren Günü Etkinlikleri 24 Ağustos'ta başlayacak

“HERKESİ DAVET EDİYORUZ”

Milli ve Manevi değerlerimizin tanıtılması, bu değerlerin daha iyi anlatılması ve misafirlerimiz tarafından değerlerimizin daha iyi anlaşılması için herkesi, her zaman olduğu gibi, ağaçların gölgesinde Yağlı Pehlivan Güreşi seyretmek için şirin İlçemiz Beyağaç’a davet ediyor, Beyağaç insanının sıcaklığının, samimiyetinin ve misafirperverliğinin farklılığını yaşamanızı istiyoruz.

Gelenek ve göreneklerimizin nostaljik esintilerini yaşamak, doğanın sunduğu eşsiz güzellikleri görmek ve meydanları pehlivansız bırakmamak için, sizleri 11. Geleneksel Beyağaç Belediyesi Hüseyin Çokal Yağlı Pehlivan Güreşleri Şenliği buluşma noktamız olan Beyağaç’a 10 Eylül 2022 Cumartesi günü davet ediyoruz ”dedi.

WhatsApp Image 2022-09-06 at 12.42.13WhatsApp Image 2022-09-06 at 12.42.12