Vücutlarının ya da yüzlerinin görünümüyle ilgili estetik kaygılar yaşayan kişiler son yıllarda uygulama ve iyileşme kolaylığı nedeniyle genellikle medikal estetik prosedürlere başvurmayı tercih etmektedir. Dudak dolgusu ve mezoterapi başta olmak üzere çok çeşitli medikal estetik prosedürler ile gerek erkeklerin gerek kadınların görünümlerinin iyileştirilmesi mümkün olmaktadır. Siz de dudak dolgusu, mezoterapi ya da diğer medikal estetik prosedürler konusunda uzman ve deneyimli bir isimden hizmet almak için Uzman Dr. Şafak Göktaş ile iletişime geçebilirsiniz.

Son yılların en popüler medikal estetik prosedürlerinden biri olan dudak dolgusu; daha canlı, hacimli ve etkileyici dudaklara sahip olmak isteyen kişilerin sıklıkla başvurduğu bir yöntemdir. Pratik ve konforlu bir uygulama olmasının yanı sıra dudak dolgusu sağladığı etki nedeniyle giderek artan bir popülerliğe sahiptir.

Dudak dolgusu enjeksiyonu ile dudakların istenen hacmi kazanması sağlanabilir. Dudak dolgusu prosedürü kapsamında hasta özelinde belirlenen noktalara dudak dolgusu enjeksiyonu yapılır. Dudak dolgusunun hasta özelinde planlanıp özelleştirilebilir olması daha iyi sonuçlar alınmasını sağlar. Daha çekici ve estetik bir görünüme sahip olmak için uygulanması gereken doz miktarı da kişi özelinde değişiklik gösterebilir.

Hasta özelinde yapılan planlamanın doğru tekniklerle uygulanması sonucu etkili, doğal ve hastanın yüzünün kalan unsurlarıyla uyumlu sonuçlar elde edilebilir. Bu aşamada her hastanın dudak yapısı, beklentileri, ihtiyaçları ve yüzünün genel görünümünü değerlendirmek gerekir. Bu aşamadan sonra hangi noktalara ve ne miktarda dolgu maddesi enjekte edileceği belirlenir. Böylece daha çekici ve simetrik bir dudak görünümüne ulaşılabilir.

Zaman içinde çeşitli nedenlere bağlı olarak ortaya çıkan hacim kaybının dudaklara geri kazandırılabilmesi için tercih edilebilecek en etkili ve pratik yöntemlerin başında dudak dolgusu gelir. Her ne kadar zaman içinde dudaklarda hacim kaybının yaşanması normal bir durum olarak kabul edilse de, hacim kaybının neden olduğu görünüm bireylerin estetik açıdan kaygılar yaşamasına neden olabilir. Öz güven kaybına dahi yol açabilen bu görünümü iyileştirmek için dudak dolgusu prosedüründen faydalanılabilir.

Sayfa : https://safakgoktas.com/dudak-dolgusu/

Doktorun Uzmanlığı Dudak Dolgusu Uygulamasının Başarısını Belirler

Dudaklarda yaş alma başta olmak üzere çeşitli nedenlere bağlı olarak ortaya çıkan hacim kaybını geri kazandırmanın en konforlu yolu dudak dolgusudur. Hacim kaybını gidermek dudakların estetik görünümünü iyileştirir. Ayrıca alt ve üst dudaklar arasında uyumu ve orantıyı sağlamak için de dudak dolgusu enjeksiyonundan faydalanılabilir. Dudaklarda aşağı doğru sarkma olması durumunda bu görünümü gidermek için dudak dolgusu enjeksiyonundan faydalanmak mümkündür.

Kişi özelinde değişen ihtiyaçlara ve beklentilere bağlı olarak dudak dolgusu enjeksiyonu dudakların iç kısmına ya da çevresine yapılabilir. Tüm bu işlemler sayesinde dudakların istenen hacmi kazanması ve kişinin estetik beklentilerine uygun aynı zamanda yüzünün kalan unsurlarıyla uyumlu bir görünüme sahip olması sağlanabilir.

Genel kanı bir dudağın güzel ve dikkat çekici olarak nitelendirilmesi için alt dudağın üst dudaktan yaklaşık 1/3 oranında daha dolgun bir yapısı olması gerektiği yönündedir. Ayrıca gülümseme sırasında bireyin diş etleri görünmemeli, yani “Gummy Smile” olarak nitelendirilen durum olmamalıdır. Dudakların güzelliğinin değerlendirilmesi noktasında dudakların genişliği, hacmi ve alt-üst dudaklar arasındaki orantı gibi çeşitli unsurlar değerlendirilir.

Dudaklar yaş almaya bağlı olarak incelebileceği gibi bireylerin dudak yapısı doğal nedenlerle de ince olabilir. Dudakların normalden ince olması kişinin yüzünde yorgun ve mutsuz bir ifade oluşmasının en önemli nedenlerinden biridir. Bu görünümü gidermek için uygulanan dudak dolgusundan etkili sonuçlar alınabilir.

Diğer yandan dudak dolgusu prosedüründen etkili ve doğal sonuçlar almanın, kişi özelinde planlama yapmaya bağlı olduğu unutulmamalıdır. Bunun için dudak dolgusu yapılacak kişinin yüz hatları detaylı bir şekilde değerlendirilmeli, yüzün kalan unsurlarıyla uyumlu olacak bir dudak tasarımı yapılmalıdır.

Sayfa: https://safakgoktas.com/ignesiz-mezoterapi/

Yüzüğe sıkışan parmağı itfaiye ekipleri kurtardı Yüzüğe sıkışan parmağı itfaiye ekipleri kurtardı

Dudak Dolgusunun Kalıcılığı Neye Göre Belirlenir?

Dudak dolgusu prosedürü kapsamında hyaluronik asit içerikli dolgu maddelerinin enjeksiyonu yapılır. Dudak dolgusu enjeksiyonundan sonra elde edilen sonuçlar ise kalıcı değildir. Elde edilen sonuçların kalıcılığı genellikle 12 ila 18 ay arasında sürse de, kalıcılık süresi çeşitli nedenlere bağlı olarak hasta özelinde değişiklik gösterebilir.

Uygulama yapılan bireyin yapısal özellikleri, enjekte edilen dolgu maddesinin miktarı, enjeksiyon bölgesinin mevcut durumu, kullanılan dolgu maddesinin kalitesi ve çevresel etkenler dudak dolgusu sonuçlarının kalıcılık süresini etkileyen faktörler arasında sıralanabilir. Dudak dolgusundan sonra elde edilen sonuçlar geçici olmasına karşın enjeksiyon düzenli olarak tekrarlandığında zaman içinde sonuçların kalıcılık süresi uzayabilecektir.

Dudak dolgusu yapılacak her hasta için aynı enjeksiyon noktalarının uygulanması söz konusu değildir. Bu nedenle diğer tüm medikal estetik prosedürler gibi dudak dolgusu prosedürü de kişiselleştirilmeli ve hasta özelinde planlama yapılmalıdır. Bu sayede daha etkili, doğal ve estetik sonuçlar alma imkanı elde edilebilir. Çünkü her bireyin dudak yapısı birbirinden farklıdır. Ayrıca elde edilecek sonuçlarla ilgili beklentiler ve ihtiyaçlar da kişi özelinde değişiklik gösterebilir. Bu nedenle yapılması gereken enjeksiyon noktalarını hasta özelinde belirlemektir.

Websitesi: https://safakgoktas.com