Denizli Ticaret Odası’nın ev sahipliğinde Ticaret Bakanlığı Esnaf Sanatkarlar ve Kooperatifçilik Genel Müdürlüğü ve İhracat Genel Müdürlüğü personelinin katılımıyla kadın kooperatifleri ve kadın girişimcilere yönelik Denizli Ticaret Odası Konferans Salonu’nda bir bilgilendirme toplantısı yapıldı. KOBİ’ler ile genç girişimcilerin de yer aldığı etkinlikte, pazarlama, e-ticaret, e-ihracat ve ihracat desteklemeleri konuları üzerinde duruldu.

KARTAY “GENÇLERİN VE KADINLARIN HER ZAMAN YANINDAYIZ”

Bilgilendirme öncesindeki açış kısmında konuşan DTO Başkan Yardımcısı Melek Kartay, kadın kooperatifleri ve kadın girişimcilere yönelik bilgilendirme toplantısına ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyduklarını söyledi. “Bizler her zaman kızlarımızın ve kadınlarımızın yanında olduğumuzu gösterirsek onların neler yapabileceğini ve başarabileceğini görürsünüz. Lütfen önce kalbimizle inanalım. Denizli Ticaret Odası olarak kızların, gençlerin ve kadınların her zaman yanındayız. Denizli Ticaret Odası olarak başta eğitim olmak üzere maddi ve manevi yanınızdayız, kapımız her zaman açık. Şimdiden girişim yapacak arkadaşlarımıza hayırlı olsun diyorum” dedi.
Esnaf Sanatkârlar ve Kooperatifçilik Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Yavuz Selim Akçakale ise özellikle kadınların ayakları üzerinde durmaları için sahada çok fazla çalıştıklarını belirtti. Akçakale, kadın kooperatifleriyle buluşmalarını sağlaması dolayısıyla Denizli Ticaret Odası’na teşekkür edip, faaliyetleriyle ilgili bilgiler de aktardı.   
Denizli Ticaret İl Müdürü Cihat Özdemir ile Bekilli Belediye Başkanı Mustafa Çoban’ın da katıldığı toplantıda Ticaret Bakanlığı uzmanları Ayten Esra Zeyrek ve Elif Kılıç, ihracat potansiyelini arttırmak ve ülke ekonomisine katkı sağlamak amacıyla pazarlama, e-ticaret, e-ihracat ve ihracat desteklemeleri ile ilgili sunumlar gerçekleştirdi.

LİDERLİK EĞİTİMİNE YOĞUN İLGİ

Denizli Ticaret Odası’ndaki bir diğer toplantıda, liderlik eğitimi verildi. Nezihe Derya Baltalı Bilim ve Sanat Merkezi iş birliğindeki “Denizli'de Bütünleştirici Bilim ve Sanat Eğitimi TREESP2.1.IQSES/41” projesi kapsamında düzenlenen eğitime katılım yoğun oldu. Eğitmen İlker Kaldı’nın sunumuyla gerçekleştirilen eğitimde, liderlerin nelere dikkat etmeleri gerektiği anlatıldı.