Sektörlerden talep geliyor, DTO kalifiye eleman yetiştiriyor

Denizli Ticaret Odası, sektörlerin kalifiye eleman ihtiyacını karşılamak için hazırladığı projelerine bir yenisini daha ekledi. Avrupa Birliği kaynaklarıyla hazırlanan Öğrenmeyi İnşa Ediyoruz Projesi kapsamında ısı,ses, su ve nem yalıtımı eğitimleri düzenleniyor. Proje kapsamında inşaat sektörüne 75 yalıtım uzmanı kazandırılması hedefleniyor. 

Sektörlerden talep geliyor, DTO kalifiye eleman yetiştiriyor

HABERDENİZLİ.COM

Denizli Ticaret Odası, geliştirdiği projelerle son dönemde sektörlerin ortak sorunu haline gelen kalifiye eleman sıkıntısını gidermeyi amaçlıyor. Bu doğrultuda Avrupa Birliği kaynaklarının kullanıldığı Öğrenmeyi İnşa Ediyoruz Projesi kapsamında, ısı, ses,su ve nem yalıtımı kursları düzenleniyor.

Projede, İŞKUR İl Müdürlüğü ve Milli Eğitim Müdürlüğü Halk Eğitimi Merkezi ile de işbirliği yapılıyor.

Kurs süresince projeye katılan kursiyerlere günlük 20 TL ödeniyor ve sigorta primlerikarşılanıyor. Bir ay boyunca devam edecek kursların sonunda 75 uzman yalıtımcının inşaat sektörüne kazandırılması hedefleniyor.

İSTEYİN KURSLAR AÇALIM!
Denizli Ticaret Odası Başkanı Uğur Erdoğan, Orhan Abalıoğlu Endüstri Meslek Lisesi’nde devam eden kursları ziyaret ederek bilgi aldı. Birçok sektörün kalifiye eleman açığı olduğunu vurgulayan DTO Başkanı Erdoğan, açtıkları kurslarla bu ihtiyacı karşılamaya çalıştıklarını ifade etti. Erdoğan, “Her platformda yetişmiş eleman sıkıntısı dile getiriliyor. Bu durum hemen her sektörün ortak sorunu haline geldi. Mesleki eğitime biz de Denizli’nin en büyük sivil toplum örgütü olarak katkı sağlamaya gayret ediyoruz. Odamız bünyesinde devam eden Moda Tasarım kursunda tekstil sektörüne uzman tasarımcılar yetiştiriyoruz. Bunun yanı sıra inşaat sektörümüzün bir kolu olan yalıtım alanında da kalifiye eleman yetiştirmek için kurslar açtık. Isı, ses, nem ve su yalıtımı üzerine uzmanları tarafından verilen eğitimlerimizin oldukça verimli geçtiğini görüyorum. Proje paydaşlarımız olan İŞKUR ve Halk Eğitimi Merkezi yetkililerine teşekkür ediyorum. Biz Denizli Ticaret Odası olarak, talep gelmesi durumunda sektörlerimizin yetişmiş eleman ihtiyacını gidermeye yönelik benzer kurslar açmaya hazırız” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER