Erdoğan’dan, Yüzde 5.1’lik Büyüme Yorumu, BÜYÜME DOPİNG OLACAK

Denizli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan, yüzde 5.1’lik büyümenin, Türkiye ekonomisinde doping etkisi oluşturacağını söyledi. 

Erdoğan’dan, Yüzde 5.1’lik Büyüme Yorumu, BÜYÜME DOPİNG OLACAK

Denizli Ticaret Odası Başkanı Uğur Erdoğan, Türkiye ekonomisinin 2017 yılı ikinci çeyrek büyüme rakamları ile ilgili değerlendirme yaptı. Başkan Erdoğan, ilk çeyrek büyümenin yüzde 5 gerçekleşmesi sonrasında ikinci çeyrek büyümenin yüzde 5.1 olmasının ekonomideki bilinçli atılımlar sonrasında elde edildiğini belirterek, “2016 yılı son çeyreğinden itibaren uygulamaya başlanan piyasaları canlandırma politikaları sonuç vermeye devam ediyor. Reel sektöre verilen desteklerin karşılığının, ekonomik tablolara yansımış olması moralimizi yükseltti. İlk ve ikinci çeyrek büyümenin yüzde 5 civarında olması, gelecek dönemler için de bizlere umut olmuştur. Hükümetimizin iş dünyasının yanında yer alarak hayata geçirdiği uygulamalar dolayısıyla teşekkür ediyoruz.” dedi.
İlk çeyrek göstergelerinde sanayi üretimindeki büyümenin yüksek çıkmasının ikinci çeyrek büyümesine olumlu katkı sağladığını vurgulayan Başkan Erdoğan, “Ekonomimiz, olumlu yönde ilerlemesini sürdürmektedir. Sanayi alanındaki yatırımlar ile Türkiye daha da büyüyecektir” diye konuştu.

PİYASADA GÜVEN VAR 

Büyümenin sürdürülebilir ve kalıcı olacağının sinyallerinin geldiğini ifade eden Başkan Erdoğan, “İstikrar, rakamlara büyüme olarak yansıdı. Şu anda piyasalarda güven hakimdir.  İş dünyasının, üretimine, istihdamına ve ihracatına katkı sağlayacak desteklerin devam etmesi ülkemizin önünü açmaya devam edecektir” şeklinde konuştu.


 

haberdenizli.com

Güncelleme Tarihi: 11 Eylül 2017, 13:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
banner1243