DTO’daki Girişimcilik Eğitimleri Devam Ediyor

Denizli Ticaret Odası’nda gerçekleştirilen Girişimcilik Eğitim Programını tamamlayan 90 kişi daha sertifikalarını aldı.

DTO’daki Girişimcilik Eğitimleri Devam Ediyor

Denizli Ticaret Odası, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) ile Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdürlüğü işbirliğinde yürütülen Girişimcilik Eğitim Programını başarıyla tamamlayan 90 girişimci adayı sertifikalarını düzenlenen törenle aldı.

Denizli Ticaret Odası olarak girişimci sayısını artırmak adına hız kesmeden eğitimlere devam ettiklerini belirten Denizli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan, “Denizli’nin insanı girişimci ruhu ve başarma azmiyle birlikte ülke ekonomisine katkı sağlamaya devam etmektedir. Girişimci olmak isteyenlerden gelen talep çoktur. Mümkün olduğunca bu talebi karşılamaya gayret gösteriyoruz. İŞKUR ile de protokol imzalayarak kapasitemizi iki katına çıkardık. Bu yılın başından itibaren şu ana kadar 650 girişimciye sertifika verdik. Denizli Ticaret Odası olarak, iş kapısı açan, istihdam sağlayan, ekonomiye katkı koyan herkesin yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.

İŞKUR Müdürü Fatih Işık, “Eğitim alan her girişimcinin ileride başarılı olacağına inancım sonsuzdur. Yeter ki inançlı ve azimli olsunlar. Alınan sertifikaların girişimci adaylarımıza hayırlı olmasını diliyorum. Denizli Ticaret Odasına ve Başkanımız Uğur Erdoğan’a buradan bir kez daha teşekkür ediyorum” diye konuştu.

KOSGEB Müdürü Mahmut Oğuz Kılınç ise “Girişimci adaylarımız sertifikalarını aldılar. Bizler de hayırlı olmasını diliyoruz. Bundan sonraki süreçte KOSGEB olarak girişimcilerimizin yanında olacağız. Kendilerinin desteklerden faydalanabilmeleri, kurdukları işleri büyütebilmeleri için elimizden geleni yapacağız. Bütün girişimcilerimize kapımız açık, Her konuda bize gelebilirler” dedi.


 

haberdenizli.com

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER