13 Kasım Pazar günü gerçekleşecek olan Deva Partisi Denizli mitingi öncesi Denizli Gazeteciler Cemiyeti'nde basın mensuplarının karşısına çıkan Denizli İl Başkanı Bekir Kırar, Genel Başkan Yardımcıları Selma Aliye Kavaf ve Mehmet Emin Ekmen, toplantıda tüm Denizlileri mitinge davet etti. 

KIRAR, BÜTÜN DENİZLİLİLER'İ DAVET EDİYORUM

Deva Partisi Denizli İl Başkanı Bekir Kırar, ”Demokrasi ve Atılım Parti’mizin 7. mitingi Denizli’de olacak. Genel merkezimiz kararı bize tebliğ ettikten sonra teşkilatlarımızla hiç durmadan mitingimiz için çalışıyoruz. Buradan bütün teşkilattaki arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Bütün Denizlili vatandaşlarımızı 13 Kasım Pazar günü saat 15:00’te Ulus Bulvarı’ndaki mitingimize bekliyorum. Miting için yasal izinleri kısmen de olsa alabildik. Gönül isterdi ki Büyükşehir Belediyesi’ne ait billboardları, otobüs duraklarındaki reklam alanlarını kullanmak isterdik ama kullanamadık. Burada bize bir haksızlık yapıldı. Biz zorluk çıkaracaklarını biliyorduk. Son olarak Büyükşehir Belediyesi iznimiz olduğu halde astığımız brandaları söktü. Çok üzüldük. Biz gönüldaşlarımızın partimize bağışları ile o brandaları yaptırmıştık. Belediyenin araçlarına atarak brandalarımızı götürdüler. Bunlara takılmıyoruz. 2 ay öncesinde genel başkanımız Denizli’ye geldiğinde hepiniz neler yaptıklarını görmüştünüz. Ulus Meydanı’nda en iyi cevabı vereceğiz.” dedi.

deva-partisi-ali-babacan-denizli-2

KAVAF, ÖNEMLİ OLAN İNSANLARIN GÖNLÜNE GİRMEKTİR

Kadın ve Aileden Sorumlu Devlet Eski Bakanı ve Deva Partisi Sosyal Politikalardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Selma Aliye Kavaf ise; “Mitingimizi yapmak için Denizli’deyiz ve çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Mitingler siyasi partilerin görünürlüğünü artırmak, kitlelerle bir araya gelmek ve partinin politikalarını kamuoyuna iletmek için düzenlenen organizasyonalar. Yeni kurulmuş bir partiyiz. Partimizin kurulduğu ilk gün Türkiye’de ilk vaka açıklandı. Uzunca bir süre pandemi yasakları nedeniyle sahaya çıkamadık. Dijital mecraları kullanarak insanlara ulaştık. Yasaklar kalktıktan sonra hızla sokağa çıkarak vatandaşlarımıza temas ettik. Siyaset sahada insana dokunularak yapılaması gereken bir iştir. Teşkilatlarımız çok büyük bir özveri ile çalışıyor. Emeği geçen tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Bize gönlünü açan tüm vatandaşlarımıza teşekkür ederiz. Billboardlara girememiş olabiliriz ama esas olan insanların gönlüne girmektir. Pazar günü coşkulu bir miting gerçekleştireceğimize inanıyoruz. Tüm vatandaşlarımızı davet ediyoruz.” diye konuştu.

deva-partisi-ali-babacan-denizli-selma-aliye-kavaf

EKMEN, 7. MİTİNGİMİZİ DENİZLİ'DE YAPACAĞIZ

DEVA Partisi Halkla İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Emin Ekmen toplantıda yaptığı konuşmada; “Denizli bizim 7. mitingimiz olacak. 2020 Mart ayında kurulduğumuzdan bu yana 81 il 737 ilçede örgütlüyüz. 180 bin üyeye ulaştık. Bir bu kadar da resmen üye olamayan gönüllümüz, bunun yarısı kadarda bize ıslak imzalı üyelik formunu ileten ancak başka partiye üye görünen vatandaşımız var. 30 aylık süre içerisinde teşkilatlanmasını çok önemli aşamaya taşıdı. Seçime girme yeterliliğini 5,5 ayda elde ederek, Türk siyasi tarihinde bir ilke imza attı. Bu gece bir iktidar değişikliği olsa, neyi, nasıl, hangi sürede ve ne kadar maliyetle yapacağımıza dair detaylı analizlerimizin ve vaatlerimizin yer aldığı eylem planlarımızı açıkladık. Üyesini en çok artıran partiyiz. ” diyerek sözlerine başladı.

deva-partisi-ali-babacan-denizli-1

MİTİNG SÜRECİNDE KARŞILAŞTIKLARI ENGELLERİ ANLATTI

Miting sürecinde yaşadıkları zorluklara değinen Ekmen; “Eylem planlarımız bizim beyin gücümüzü ortaya koyuyor. Kas gücümüz için 180 bin üyenin yeteri kadar güçlü bir fotoğraf vermediğini düşündük ve ilk olarak Gaziantep mitingimizi yaptık. Aslında mitingi Urfa’da yapmak istedik. Urfa’da yer vermediler. Gaziantep’te de önce vermediler, sonra verdikleri yeri değiştirmek istediler. Denizli’de olduğu gibi bilboardaları vermediler. Gebze mitingimizi pazar yerinde yaptık. Pazar yerinin tuvaletlerini kilitleyip önüne polis koydular. Yozgat mitingimizi yaptık. Yozgat’ta miting yerinin yanı başına getirip Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın posterini astılar. Siirt mitingimizi yaptık. Trabzon mitingimizi yaptık. Açıkçası Karadeniz insanının sıcak kanlılığını düşünerek gerginlik olur diye düşündük. Trabzon mitingimiz insanların kendiliğinden evinden çıkıp geldiği önemli bir miting örneği oldu. Erzurum’da tüm hazırlıklarımızı yapmamıza rağmen kahreden Amasra olayı gerçekleştiği için iptal ettik. Bunları anlatmamın sebebi 7 bölgede miting yapabilecek siyasi parti sayısı ya 1’dir ya da 2’dir. Bu süreçte mitinglerimizi ilan etmemizin ardından Cumhurbaşkanı’nın yakın bir ilde program ilan etmesi dikkat çekti.” dedi.

DENİZLİ’DE NELER OLDU?

Ekmen Denizli’deki miting süreci hakkında; “Denizli’de izin almamız 12-13 gün gibi uzun sürse de izin verildi. Sonuçta izin verildi teşekkür ediyoruz. Bu sefer belediye ve AK Partililer sahne aldılar. Bir önceki ziyaretimizde aşure dağıttırmayız demişlerdi. TV programının 40-50 kişi basmışlardı. Denizli gibi sanayi, tarım ve turizmin en güzel örneklerini sergileyen şehir bu şekilde anılmayı hak etmiyor. Bunlar Denizli’ye verdikleri zararın farkında değiller.” şeklinde konuştu.

Pazar günü miting alanında yine bir sabote girişimi bekliyor musunuz? Önlem aldınız mı? sorusuna Ekmen;”Bir şey beklemiyoruz. Önlemimiz yok. Bizim milis silahlı güçlerimiz yok. Devletin onurlu birer vatandaşıyız. Denizli Emniyeti’nin gerekli önlemleri alacağından şüphemiz yok. Bir sabote olacağına yönelik duyumumuz yok. Umarım böyle bir çılgınlığa girişmezler” dedi.