Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “El ele, birlik ve beraberlik içerisinde depremzede vatandaşlarımızın yaralarını sarmak için var gücümüzle çalışıyoruz” dedi.
Merkezefendi Belediyesi, tüm ülkeyi yasa boğan depremlerin ardından ilçe genelindeki depreme yönelik çalışmalarını sürdürüyor. Depremlerden etkilenen ve Denizli’ye gelerek evlere yerleşen afetzedeler, mobilya ve beyaz eşya ihtiyaçlarını da Dayanışma Merkezi ve Merkez Eli’nden karşılıyor. Yardımsever vatandaşların bağışladığı kullanılabilir durumdaki ev eşyaları, Merkezefendi Belediyesi ekiplerince ihtiyaç sahibi depremzedelerin evlerine ulaştırılıp yerleştiriliyor. 
Denizli’de evlere yerleşen depremzedelere verilmek üzere ‘kullanılabilir’ durumda olan başta beyaz eşya, mobilya, mutfak eşyası gibi ürünleri bağışlamak isteyen hayırseverler, yardımlarını Dayanışma Merkezi’ne getirebilir ya da 444 8 662 numaralı telefonu arayarak eşyaların belirttikleri adresten alınmasını sağlayabilir.
Afetzedeler Dayanışma Merkezi’nden giyimden gıdaya, hijyen malzemelerinden bebek ürünlerine, kadar tüm insani yaşam ihtiyaçlarını karşılamaya devam ediyor.

“HER ZAMAN DEPREMZEDELERİMİZİN YANINDAYIZ”

Afetzedelerin hayatlarını bir nebze de olsa kolaylaştırmak istediklerini belirten Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “Depremin olduğu günden itibaren el ele, birlik ve beraberlik içerisinde depremzede vatandaşlarımızın yaralarını sarmak için var gücümüzle çalışıyoruz. İlçemize gelerek ev tutan depremzedelerimiz, temel ihtiyaçlarının yanı sıra mobilya ve beyaz eşya ihtiyaçlarını Merkezefendi Kültür Merkezimizde bulunan ‘Dayanışma Merkezimizden ve Merkez Eli’nden karşılıyor. Onların hayatlarını kolaylaştırmak, onlara burada bir yaşam alanı oluşturmak için desteklerimizi sürdürüyoruz, sürdürmeye de devam edeceğiz. Bu zor günler, dayanışma ile aşılır. Her zor zamanda yardımlaşma örneği gösteren hemşerilerime bir kez daha teşekkür ediyor, depremzedelerimizin ihtiyaçlarını karşılamak için desteklerini bekliyoruz” diye konuştu.