Denizli genelinde sabah saatlerinden itibaren etkili olan çok bulutlu gökyüzü ile birlikte termometreler ise gün boyu en yüksek 22 derece seviyelerine kadar tırmanıyor. Öte yandan meteorolojiden hafta içi yer yer yüzünü gösterecek sağanak yağışlarla ilgili uyarı da geldi.

Denizli için 5 günlük hava durumu detayları…

Yeni haftanın ilk gününe 10 derecelik bir sıcaklıkla başlayan Denizli genelinde sabah saatlerinde çok bulutlu bir gökyüzü hakim oldu. Öğle saatlerine doğru da çok bulutlu gökyüzü etkili olurken termometreler 12 derece seviyelerinde seyrediyor. Çok bulutlu hava gün boyu devam ederken sıcaklık en yüksek 22 dereceye kadar çıkıyor.

Denizli'de Devrilen traktörün sürücüsü öldü Denizli'de Devrilen traktörün sürücüsü öldü

SAĞANAK YAĞIŞ GEÇİŞLERİ GÖRÜLECEK

Meteorolojinin 5 günlük hava tahmin raporlarına göre Denizli genelinde hafta boyu çok bulutlu gökyüzüyle birlikte sağanak yağış geçişleri bekleniyor.

Salı günü için yapılan tahminlere göre, Denizli genelinde sabah saatlerinde termometreler en düşük 12 dereceyi gösterecek. Gün içerisinde sağanak yağış geçişleriyle birlikte hava sıcaklığı ise en yüksek 23 derece olarak ölçülecek.

Yeni haftanın üçüncü iş gününde sabah saatlerinde termometreler en düşük sıcaklık 10 dereceyi gösterecek. Gün içerisinde parçalı bulutlu gökyüzüyle birlikte termometreler de 24 dereceye kadar tırmanıyor.

Yeni haftanın dördüncü iş gününde ise sabah saatlerinde termometreler 9 derece olarak ölçülürken gün içerisinde ise sağanak yağış geçişleriyle birlikte en yüksek 22 derece olacak.

Haftanın son iş gününde ise sabah saatlerinde hava sıcaklığı 11 derece seviyelerinde seyrederken gün içerisinde sağanak yağış geçişleriyle birlikte termometreler en yüksek 18 dereceyi ölçecek.