banner1348

Teknik Direktör Hamzaoğlu Davasında Karar

Denizlispor’da geçmişte Teknik Direktörlük yapan Hamza Hamzaoğlu’nun kendisini istismar ettiğini ve evlilik dışı doğan çocuğunun masraflarını karşılamadığını iddia eden Denizlispor’un eski medya sorumlusu Sinem Yanmaz’ın açtığı 201 bin liralık tazminat davası reddedildi.

Teknik Direktör Hamzaoğlu Davasında Karar

Denizlispor'un eski medya sorumlusu Sinem Yanmaz ile 10 yıl önce Denizlispor’da Teknik Direktör yapan Hamza Hamzaoğlu'nun yaşadığı aşk sonrası bir çocuklarının olduğu ortaya çıkmıştı. Sinem Yanmaz’ın açtığı 201 bin TL’lik tazminat davası İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi’nde karara bağlandı. 

Gerekçeli kararda şöyle denildi: “Çocuğun davalı Hamza Hamzaoğlu’ndan olduğunu ve zarar miktarını başlangıçtan itibaren bilen davacının bu talebi, 10 yıl geçtiği için zaman aşımına uğramıştır. Zaman aşımı nedeniyle istenen maddi tazminatın reddine karar vermek gerekmiştir. Davacı ayrıca evlilik dışı çocuğu nedeniyle kendisinin küçük düşürüldüğünü, manevi olarak yıpratan bir hayat yaşamak zorunda kaldığını ve hapis hayatı yaşadığını iddia ederek 200 bin liralık manevi tazminat davası açmıştır. Davacı, davalının başkası ile evli olduğunu bildiği halde kendisi ile birlikte olmayı kabul etmiştir. Evlilik dışı bir çocuğun olması, öngörülmesi gereken bir sonuçtur. Bu tür yaşam tarzı davacının kişisel tercihidir. Bu nedenle manevi tazminat talebinin de reddine karar verilmiştir.”

haberdenizli.com

Güncelleme Tarihi: 15 Kasım 2018, 11:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER