Denizlispor'a 5 Yıl Sponsor Olan Bekillili

Süper Toto 1.Lig’den Süper Lige yükselerek bu sezonun başarılı futbol takımları arasında yer alan Denizlispor, Almanya merkezli Yukatel firması ile 5 yıllık sözleşme imzaladı. 5 yıllığına 5 Milyon Euro’ya imza atan Kulüp, 2024’e kadar Yukatel Denizlispor olarak sahalarda yer alacak. Yukatel Firması sahibini ise Denizli'ni Bekilli İlçesi doğumlu ama Almanya'da yaşadığı öğrenildi.

Denizlispor'a 5 Yıl Sponsor Olan Bekillili

HABERDENİZLİ.COM

Spor Toto 1. Lig'de bitime bir hafta kala Spor Toto Süper Lig'e yükselmeyi garantileyen Abalı Denizlispor, yaptığı sponsorluk anlaşmasıyla ismi "Yukatel Denizlispor" olacak.

 Denizlispor Kulübü Başkanı Ali Çetin, kulüp yönetim kurulu üyeleri ile Şemikler Mahallesi'ndeki Haluk Ulusoy Tesisleri'nde düzenlediği basın toplantısında, Almanya'da toptan cep telefonu ticareti yapan firmanın sahibi Denizli'nin Bekilli İlçesi'nden olan ama Almanya'dan yaşayan Yusuf Karataş'la gerçekleştirdikleri görüşme sonucu sponsorluk anlaşmasına vardıklarını söyledi.

Bu yıl sponsorluk konusunda geç kalmamak için erken davrandıklarını dile getiren Çetin, şunları söylemişti: "Bu sene o sene, o sene de bu sene olsun' dedik. Sözleşmenin içeriği 5 yıllık. Her yıl 1 milyon avro ve ödemesi de peşin olmak şartıyla sponsorluk anlaşmasına vardık. Sözleşmenin içeriğinde isim hakkı, göğüs sponsorluğu, canlı yayınlarda arka fon, otobüsteki yazımız, şortumuz, kolun da biri olmak şartıyla Yukatel olduk. Hayırlı uğurlu olsun. İyi bir anlaşma olduğunu, Türkiye şartlarında bu paranın azımsanmayacak bir miktar olduğunu düşünüyoruz. Artık 5 yıl boyunca bu sene sponsor kim olacak düşüncemiz yok. Her yıl yenilenmek şartıyla 5 yıllık bir anlaşma yaptık. Kendilerine teşekkür ediyorum."

Denizlispor'a 5 Yıl Sponsor Olan Bekillili

DENİZLİSPOR'UN SPONSORU BEKİLLİLİ İŞADAMI OLDU

Yeşil-siyahlı kulübün başkanı Ali Çetin, Avrupa kupalarında oynarlarsa Yusuf Bey'in sözünün olduğunu dile getirerek, "Kendisi, Avrupa kupalarında oynarsak 500 bin avro daha ekstra bize para yardımında bulunacak." diye konuştu.

Denizli iş dünyasının kendilerine sahip çıktığını vurgulayan Çetin, "Denizli bize sahip çıktı. Şimdi Avrupa'da yaşayan, Denizlispor'a gönül vermiş kardeşlerimiz de bize sahip çıkıyor. Herkese teşekkür ediyorum." ifadesini kullandı.

Yukatel'in sahibi Yusuf Karataş da "Madem 'o sene bu sene', biz de bu senede varız. Denizlispor'u artık Yukatel Denizlispor yaparak Avrupalı yapmaya niyetlendik ve artık Avrupalı olarak görüyoruz. Umarım Denizlispor, sportif faaliyetlerinde de sahada da başarısıyla Avrupalı olur ve Avrupa'da futbol oynar." dedi.

Konuşmaların ardından sponsorluk anlaşması imzalanmıştı.

Denizlispor'a 5 Yıl Sponsor Olan Bekillili

DENİZLİSPOR'A SPONSOR OLAN İŞ ADAMI İFTARI BEKİLLİ'DE YAPTI

Denizli'nin Bekilli İlçesi doğumlu Mehmet Karataş'ın oğlu Yusuf Karataş dün sponsor anlaşmasının ardından memleketi Bekilli'ye giderek katkıda bulunduğu iftar yemeğine katıldı.

İftar yemeğine; Almanya'da yaşayan Bekilli İşadamı Yusuf Karataş, AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, Bekilli Belediye Başkanı Mustafa Çoban ve AK Parti Bekilli İlçe Başkanı Abdurrahman Akdoğan katıldı.

Bekillili vatandaşlar tarafından sevilen işadamıyla Bekillili vatandaşlar fotoğraf çekildi.

Denizlispor'a 5 Yıl Sponsor Olan Bekillili

Denizlispor'a 5 Yıl Sponsor Olan Bekillili

Zekican ŞENKAYA

Güncelleme Tarihi: 18 Mayıs 2019, 13:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER