Ekvator Enerji Grubu şirketlerinden Fokus Enerji tarafından, Alp Süpermarket merkez depo ve lojistik merkezinin çatısına 171,1 kWp gücünde Güneş Enerjisi Santrali (GES) kurulumu tamamlandı. 376 adet panel kullanılarak gerçekleştirilen proje ile tüketimin yüzde 26’sına denk gelen yıllık 220.753 kWh elektrik üretimi hedefleniyor.

6 binin üzerinde ağaç kurtarılacak

Alp Süpermarket’in yapacağı bu yatırımla yılda bin 324 ton karbon emisyon azaltımı sağlanırken, çevre dostu enerji üretimi sayesinde yılda 6 bin 307 adet ağacın çevreye sağladığı faydaya denk enerji üretimi gerçekleştirilecek.

Denizli'de Pazar ve Pazartesi Gününe Dikkat! Denizli'de Pazar ve Pazartesi Gününe Dikkat!

Yenilenebilir enerjiden üretim ile doğaya katkı

Alp Süpermarket Yönetim Kurulu Başkanı Derviş Gedik, yenilenebilir enerjiye yapmış oldukları yatırım ile doğaya verdikleri önemi dile getirerek, “Yenilenebilir enerji yatırımı ile tükettiğimiz enerjinin bir kısmını doğa dostu bir kaynak olan güneşten sağlamayı tercih ettik. Bu yatırım ile hem dünyamızı koruyor hem de işletme maliyetlerimizde tasarruf sağlayarak müşterilerimize daha ekonomik fiyatlar sunmayı hedefliyoruz. Çevre dostu yatırım ve projelerimize devam edeceğiz” ifadesini kullandı.

Ülke ekonomisine katkı için yenilenebilir enerji

Fokus Enerji Genel Müdürü Cüneyt Kavaklı da, yenilenebilir enerji kullanımı ile karbon ayak izini azaltmayı hedefleyen şirketlerin, Türkiye’de giderek yaygınlaşan GES yatırımlarına yöneldiğini belirterek, şirketlerin kendi elektriklerini kendileri üreterek hem ülke ekonomisine hem de şirket bütçelerine katkıda bulunduklarını ifade etti.