Meteoroloji Denizli için haftanın ilk iş günü hava tahmin raporunu yayınladı. Denizli genelinde gün boyu parçalı bulutlu ve bol güneşli gökyüzüyle birlikte termometreler 37 derece seviyelerine kadar tırmanırken yeni hafta raporunda ise Perşembe günü işaret edilerek ölçülen 44 derece sıcaklık uyarısı yapıldı.

Yüzüğe sıkışan parmağı itfaiye ekipleri kurtardı Yüzüğe sıkışan parmağı itfaiye ekipleri kurtardı

İşte Denizli için 5 günlük hava durumu…

Yeni haftanın ilk gününe 23 derecelik bir sıcaklıkla başlayan Denizli genelinde sabah saatlerinde az bulutlu gökyüzüyle birlikte en yüksek sıcaklık 37 dereceye kadar çıkıyor.

Yeni haftanın ikinci iş günü salı sabah saatlerinde hava sıcaklığı 20 derece seviyelerinde seyredecek. Gün içerisinde bol güneşli gökyüzüyle birlikte termometreler 38 derece seviyelerinde ölçülüyor.

Haftanın üçüncü iş gününde ise sabah saatlerinde hava sıcaklığı 24 derece seviyelerinde seyrediyor. Gün içerisinde bol güneşli gökyüzüyle birlikte termometreler 41 derecelere kadar yükseliyor.

Perşembe günü için yapılan tahminlere göre ise, sabah saatlerinde termometreler 25 derece olarak ölçülürken gün içerisinde ise Denizli için bu yazın rekor sıcaklık seviyesi ölçülürken, sıcaklık 44 derece seviyelerine kadar tırmanıyor.

Haftanın son is gününde ise termometrelerde 7-8 derecelere varan düşüşler bekleniyor ve gün içerisinde en yüksek sıcaklığın 36 derece olması bekleniyor.