Denizli Büyükşehir Belediyesi, 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2024) F Grubu’nda mücadele eden Türkiye’nin 2-1 kazandığı Çekya karşılaşmasını dev ekranlarla şehrin dört bir tarafına taşıdı. Denizlililer, EURO 2024’te ilk 16’ya kalan ay-yıldızlı ekibi Delikliçınar Meydanı, Çamlık Parkı girişi, Kampüs Köşe (amfi tiyatro karşısı) ve Sevindik Merkez Cami önünde kurulan dev ekranlarda coşkuyla izledi. Binlerce Denizlili futbolsever, milli takımın golleri ile büyük sevinç yaşarken, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu da hemşehrilerinin coşkusuna ortak oldu.

Vali Coşkun bağdan üzüm hasadı yaptı Vali Coşkun bağdan üzüm hasadı yaptı

Karşılaşma öncesi bando sürprizi 

Başkan Çavuşoğlu ilk olarak, maç öncesi Çamlık Parkı girişinde Denizli Büyükşehir Belediye Bandosu’nun konser sürprizi ile milli maç heyecanının doruğa çıktığı anlarda hemşehrileriyle buluştu. Daha sonra Sevindik Merkez Cami önünde kurulan dev ekranda çok sayıda hemşehrisiyle birlikte Türkiye-Çekya maçının ilk yarısını izleyen Başkan Çavuşoğlu burada vatandaşlarla birlikte İstiklal Marşı okudu. 

Galibiyeti hemşehrileriyle birlikte kutladı

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu, Türkiye-Çekya futbol maçının ikinci yarısını ise yeni hizmete alınan BELTAŞ Kampüs Köşe Kafe’de CHP Denizli İl Başkanı Ali Osman Horzum ve Merkezefendi Belediye Başkan Yardımcısı Osman Bartal ve binlerce hemşehrisi ile birlikte izledi. Karşılaşmanın bitiş düdüğü ile sevinç yerini kutlamalara bıraktı. Vatandaşların milli maç heyecanına ortak olan Başkan Çavuşoğlu, galibiyeti hemşehrileriyle birlikte kutladı.

Denizlililer Milli Mac Heyecanini Dev Ekranlardan Takip Etti 2Denizlililer Milli Mac Heyecanini Dev Ekranlardan Takip Etti 1