Kosova Bölgesel Kalkınma Bakanı Fikrim Damka ve beraberindeki heyet AYSİAD'ın konuğu olarak Denizli'ye geldi. AYSİAD ve Kosova işbirliği sonrası gerçekleşen, Denizlili kaleci Oytun'un KF Malisheva'ya transferi ziyaretin ilk meyvesi olarak değerlendirildi. 

Denizlispor Ligin Dibine Demir Attı Denizlispor Ligin Dibine Demir Attı

Genç kalecinin transfer sürecini anlatan Manejer Ahmet Mert Can, kendilerine destek olan Aysiad başkanı Mahmut Catlık ve Kosova bölgesel kalkınma bakanı Sayın Fikrim Damka'ya teşekkür etti.

Maneger Ahmet Mert Can, "Bizim de yurt dışı pazarına açılmak adına uzun süredir yaptığımız çalışmaların önemli bir anahtarının bu ziyaret olacağını tahmin bile edemezdik. AYSİAD Başkanı Sayın Mahmut Çatlık'ın desteğiyle Kosova'daki ilişkilerimizi güçlendirdik. Bunun neticesinde Denizli doğumlu başarılı kalecimiz Oytun Özdoğan'ın Kosova Süper Lig takımlarından KF Malisheva'ya transferini gerçekleştirdik. Hem Fenerbahçe A takımında hem de genç milli takımlarımızda forma giyen Oytun için yeni bir sayfa açmak bizi çok mutlu etti. Bu süreçte gerek Sayın Bakanın ilgisi gerekse de Mahmut beyin desteği bizler için çok kıymetliydi. Ayrıca Oytun, bu sezon Kosova Süper Ligi'nde forma giyecek tek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı futbolcu olacak. Bunun yanısıra mavi kart sahibi Türki Cumhuriyetler'de forma giyen başarılı oyuncuların ülkemize transferi için de çalışmalarımızı hızlandırdık. AYSİAD Başkanı Sayın Mahmut Çatlık beyle de istişarelerimize devam edeceğiz. Daha güzel işler yapmak adına emek vermeyi sürdüreceğiz." ifadelerini kullandı.

WhatsApp Image 2023-10-09 at 15.11.28