Denizli'nin Pamukkale İlçesi, Kayıhan-Cumhuriyet Mahallesi, Lunapark’ın karşısındaki üst geçitteki intihar vakası korku dolu dakikaların yaşanmasına neden oldu.

İddiaya göre, 23 yaşındaki T.K isimli şahıs, gece geç saatlerde üst geçide çıkarak korkulukları da aşıp intihar girişiminde bulundu. İntihar durumu fark eden vatandaşlar hemen durumu itfaiye, 112 Acil Sağlık ekipleri ve emniyet güçlerine bildirdi.

Olay yerine gelen polis ekipleri önce yolu geliş ve gidiş olmak üzere kapattı. Daha sonra itfaiye ekipleri gencin atlama riskine karşın önlem aldı. Sağlık ekipleri de hazır bekledi.

Daha sonra olay yerine psikolog Polis geldi. İntihar etmek isteyen genç ile bir süre sohbet edip onu ikna etmeye çalıştı. Bu arada gencin alkollü olduğu iddia edildi.

Polis konuşma esnasında gencin bir anlık dikkatsizliğinden faydalanıp onu yakaladı ve yukarı çekerek intihar etmesini önledi.

Bu sırada geliş ve gidiş yolunda uzun araç kuyruğu oluştu. Genci yakalayıp çeken Polisler daha sonra T.K’yı aşağıya indirerek sağlık ekiplerine teslim etti.

Trafik ekipleri de durumun sona ermesinden sonra yolu tekrar trafiğe açtı. Genç adamın hangi sebepten dolayı intihar etmek istediği konusunda bir açıklama yapılmadı. Olayla ilgili olarak soruşturma başlatıldı.