Olay, Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı Pamukkale Belediyesi Semt Polikliniği’nde meydana geldi. Alınan bilgiye göre, sabah saatlerinde ultrason çekimi için hastaneye giden hastalar bir müddet sonra radyoloji uzmanı kadın hekimin odasından ayrılarak hastaları beklemeye aldı. Doktorun kapısında bekleyen hastalar, uzun süre doktoru bekleyince bazı hasta yakınları hasta hakları birimine başvurdu. Yaklaşık 1 saat sonra odasına dönen radyoloji uzmanı doktor, döner dönmez hasta ve hasta yakınlarına çıkıştı.

Odasına aldığı yaşlı hastayı azarlayan doktor daha sonra ultrason çekimini başka bir radyoloji uzmanına yaptırdı. Ultrason çekimini gerçekleştiren yaşlı hasta odadan ağlayarak çıktı. Hasta yakınlarının içeride ne oldu sorusu üzerine yaşlı hasta, doktorun kendisini azarladığını ve hakaretler ettiğini söyledi.

Bayram Sabahına Yangınla Uyandılar Bayram Sabahına Yangınla Uyandılar

Hasta yakınları doktora yaşlı bir hastaya böyle davranılmaması gerektiğini ifade etse de doktor sağlık hizmetini durdurup başka bir odaya kendini kilitledi. Gülzade S. Adındaki yaşlı hasta yaşanan olayla ilgili şunları aktardı, “Hastaneye geldiğimde doktor odasında yoktu. Bende herkes gibi bekledim. Doktor yaklaşık 1 saat sonra odasına geldi. Bu arada oğlum hasta hakları birimine doktorun nerede olduğunu sormak için üst kata çıkmıştı. Bu arada doktor gelir gelmez beni içeri aldı. Ancak içeride bana çok bağırdı. Neden hasta hakları birimine gidip doktor nerede diye sormuşuz. Oğlumun hasta hakları birimine gittiğinden bile haberim yoktu. Daha sonra bana terbiyesiz diyerek azarladı. Bende ona kendisini Allah’a havale ettiğimi söyledim. Belimde platin olduğu için hızlıca hareket edemiyordum. Daha sonra beni bırakıp başka bir doktor geldi ve ultrason çekimin gerçekleştirdi.