Denizli’de polisin durdurduğu araçtan polis memurunun kolunu ısıran yasak ırk olarak bilinen Dogo Arjantin cinsi köpek, savcılık kararı ile alıkonuldu. Köpeğin sahibi A.T., ise karara itiraz edeceğini açıkladı.

Olay, geçtiğimiz günlerde Merkezefendi ilçesi merkez Saraylar Mahallesi’nde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre A.T’nin kullandığı otomobil polisin dur ihtarına uymayarak kaçtı. Bir süre sonra ekipler tarafından durdurulan şüphelinin aracında bulunan yasak ırklardan birisi olan Dogo Arjantin cinsi köpek, polisin aracın içinden şüpheliyi çıkarmak istediği sırada polis memuru S.Ö’nün kolunu kaptı. Olayın ardından şüpheli gözaltına alınırken, köpek de Denizli Büyükşehir Belediyesi Hayvan Barınağı ekipleri tarafından götürüldü.

Pervin Tokat, "Şebnem’in Yanına Nasıl Gideceğim” Diyerek Karara Tepki Gösterdi Pervin Tokat, "Şebnem’in Yanına Nasıl Gideceğim” Diyerek Karara Tepki Gösterdi

SAVCILIK KÖPEĞE EL KOYDU

Devam eden soruşturma kapsamında savcılık, köpeğin kolunu ısıran yasak ırk köpeğe el koydu. Köpeği almak isteyen sahibi ise karara itiraz edeceğini açıkladı.