Denizli'de Merkezefendi ilçesine bağlı Kayaköy Mahallesi Kayaköy Toplu Konutları bölgesinde çöp konteynerinde öldürülmüş 2 sokak kedisi bulundu.

İhbar üzerine bölgeye polis ile İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri sevk edildi. Yapılan incelemeler sonrasında çöp kutusu ve ölen kediler ekiplerce alındı. Kedilerin darp edilerek öldürüldükleri öne sürüldü.

Avukat ve Emekli İcra Müdürü Cinayetinde 2 kişi tutuklandı Avukat ve Emekli İcra Müdürü Cinayetinde 2 kişi tutuklandı

Bölge sakinlerinden Aynur Atakul, geceden beri ağladığını dile getirdi. Hayvansever Nuray Sürücüoğlu ise, "Bunlar da sessiz canlar, bizden hiçbir farkları yok. Kedilerin öldürülmesine asla izin vermek istemiyoruz. Bu konuda inanılmaz özverilerde bulunuyoruz. Yapanların da hiç merhamet ve vicdanlı olmadıklarına inanıyorum. Bu sessiz kullar yarın öbür dünyada dillenecekler, ne yaptıklarını onlar söyleyecek” ifadelerini kullandı.

Mahalle sakinlerinden Rukiye Akçay ise ekmek almaya gittiği sırada kedileri ölü halde bulduğunu söyledi. 2 hafta önce de benzeri durumların yaşandığını söyleyen Akçay, çok üzüldüğünü belirtti.

denizli-kedi-cop-darp-oldurmusler4denizli-kedi-cop-darp-oldurmusler5denizli-kedi-cop-darp-oldurmusler1denizli-kedi-cop-darp-oldurmusler2denizli-kedi-cop-darp-oldurmusler3