Meteorolojinin 5 günlük hava tahmin raporlarına göre Denizli genelinde termometrelerdeki hafta boyu yükseliş beklenirken yarın için gökgültülü sağanak yağışa karşı uyarı yapıldı.

Çarşamba yapılan tahminlere göre, Denizli genelinde sabah saatlerinde sıcaklık en düşük 19 derece olarak ölçülürken gün içerisinde gökgültülü sağanak yağış geçişleriyle birlikte termometreler en yüksek 28 dereceyi gösterecek.

Perşembe sabah saatlerinde parçalı bulutlu ve güneşli gökyüzü ile birlikte termometreler 18 dereceyi gösteriyor. Gökgürültülü yağışla birlikte hava sıcaklığı 29 derece olması bekleniyor.

Haftanın son iş gününde ise sabah saatlerinde 19 dereceyi gösteren termometreler gün içerisinde parçalı bulutlu ve güneşli gökyüzü ile yükselişe geçerken, sıcaklık en yüksek 33 dereceye kadar yükselecek.

Hafta sonunu Cumartesi günü ise termometrelerdeki yükseliş sürerken sabah saatlerinde en düşük sıcaklık 21 derece olarak ölçülecek. Gün içerisinde ise az bulutlu ve bol güneşli gökyüzü ile sıcaklık 35 derece seviyelerine kadar tırmanacak.