Son dönemin belki de kanayan en büyük yarası haline gelen, sağlık çalışanlarına şiddetin yanı sıra öldürülmelerine kadar varan olaylar artarak devam ediyor. Hekimler konuyla ilgili tepkilerini ve taleplerini sık sık dile getirirken, duruma en büyük tepkiyi ise Denizli'de Tabip Odası göstermeye devam ediyor.

Çameli'de Kar Yağışı Sevinci! Çameli'de Kar Yağışı Sevinci!

Bu anlamda 2 Ekim 2018 tarihinde görevi başında silahla vurularak katledilen Dr. Fikret Hacıosman'ı da unutmayan Denizlili hekimler, Hacıosman'ın ölümünün yıldönümünde meslektaşlarını siyah önlük giymeye davet etti. Tepkilerini bu şekilde dile getirecek olan hekimler ayrıca konuyla ilgili oda binasında bir basın açıklaması da düzenleyecek.

Konuyla ilgili bir duyuru da yayınlayan Tabip Odası Yönetimi, yazılı açıklamasında, "Dr. Fikret Hacıosman 2 Ekim 2018 de görevi başında katledildi. Hem Dr. Fikret Hacıosman’ı anmak hem de sağlıkta şiddet konusuna bir kez daha dikkati çekmek için bütün sağlık çalışanlarını 2 Ekim Pazartesi günü siyah renkte giyinmeye çağırıyoruz.

Ayrıca 2 Ekim 2023 Pazartesi günü saat 12:30’da odamıza gelebilen meslektaşlarımızla basın açıklaması yapacağız. Tüm basın mensuplarının katılımını bekleriz" ifadelerine yer verdi.