Meteoroloji’den Denizli için yağış uyarıları peş peşe gelirken bugün ve hafta sonu hava tahmin raporunda da yağışın etkili olacağı gün ve saatler açıklandı.

İşte detaylar…

Haftanın son iş gününe 10 derecelik bir sıcaklıkla başlayan Denizli genelinde günboyu bulutlu hava etkili olacak.

Sıcaklık ise en yüksek 18 derece dolaylarında seyredecek.

Meteorolojinin 5 günlük hava tahmin raporlarına göre Denizli genelinde yağmur yarından itiaberen Denizli’yi etkisi altına alacak. Termometreler aynı seviyelerde kalacak.

Cumartesi günü için yapılan tahminlere göre, Denizli genelinde sabah saatlerinde termometreler en düşük 10 dereceyi gösterecek. Gün içerisinde gökgültülü sağanak yağış etkili olurken ve hava sıcaklığı en yüksek 19 derece olarak ölçülecek.

Hafta sonunun son gününde ise sabah saatlerinde termometreler 8 derece olarak ölçülürken gün içerisinde sağanak yağış etkili oluyor ve termometreler en yüksek 16 dereceyi gösterecek.

Yeni haftanın ilk gününde ise sabah saatlerinde hava sıcaklığı 8 derece seviyelerinde seyrederken gün içerisinde sağanak yağış geçişleriyle birlikte termometreler en yüksek 16 dereceyi ölçecek.

Haftanın ikinci iş gününde ise sabah saatlerinde termometreler en düşük sıcaklık 6 dereceyi gösterecek. Gün içerisinde sağanak yağış geçişleri yüzünü gösterirken termometreler en yüksek 16 dereceyi gösterecek.