Denizli’de 6 Ocak itibariyle 5 TL olması beklenen ekmek fiyatı Denizli Fırıncılar Odası’nın kararı ile ileri bir tarihe ertelendi. Bir TV programına katılan Denizli Fırıncılar Odası Başkanı Bekir Karadaban, zammın ertelendiğini duyurarak, fedakarca davranan Denizlili fırıncılara teşekkür etti.

Denizli’de beklenen ekmek zammı, alınan karar ile ileri bir tarihe ertelendi. Zam olmayacağının duyurusunu Denizli Fırıncılar Odası Başkanı Bekir Karadaban yaptı.

TOKİ Denizli Merkez ile 4 İlçenin kura çekimi sonuçları sorgulama ekranı ve isim listeleri TOKİ Denizli Merkez ile 4 İlçenin kura çekimi sonuçları sorgulama ekranı ve isim listeleri

Artan maliyetler nedeniyle fırıncı esnafının ekonomik anlamda önemli güçlükler çektiğini ve yılbaşı itibariyle ekmeğin 5 TL olması konusunda karar alındığını belirten Karadaban; “Asgari ücrete gelen zam, EYT konusu fırıncı esnafımızı gerçekten ekonomik anlamda zor durumda bırakacaktı. Bunun için ekmek fiyatına zam yapılması kaçınılmaz oldu. Ama alınan son karar ve fırıncılarımızın fedakarca davranması nedeniyle ekmek zammını erteledik. Halkımızın yanında olmak için elimizden geleni yapıyoruz ve yapmaya devam edeceğiz” dedi.