Ankara ve İzmir gibi şehirlerde zamlanan ve son olarak geçtiğimiz hafta Uşak’ta 5 TL’ye çıkan ekmek fiyatının Denizli de artması ve 5 TL’ye çıkması bekleniyor. Zammın uygulamaya konması halinde ekmeğin fiyatı yaklaşık 1 yıl içinde 2’ye katlanmış olacak.

Denizli OSB’de Enerji Verimliliği Uygulamaları Anlatıldı Denizli OSB’de Enerji Verimliliği Uygulamaları Anlatıldı

Sofraların vazgeçilmezi ekmeğin fiyatı da tıpkı enflasyonun yerinde durmadığı ve tırmandığı gibi yükselmeye devam ediyor. Maliyetlerin artışından sürekli olarak şikayet eden fırıncılar, zam taleplerini odalara bildiriyor, gerekli yazışmaların ardından zam kararı alınarak yeni fiyat belirleniyor.

Geçtiğimiz 2021 yılının Temmuz ayında 1 lira 50 kuruştan 1 lira 75 kuruşa yükselen ekmeğin fiyatı, Kasım ayında bir kez daha artmış ve yeni fiyat 2 lira 50 kuruş olmuştu. Aradan geçen yaklaşık bir yıllık süre içerisinde 2022 yılı içerisinde önce 3, sonra 4 liraya satılmaya başlanan ekmek, Temmuz başından bu yana 4 liradan satılıyor.

1 YILDA YÜZDE 100 ZAM!

Yılsonu Denizli’de de gündeme gelecek olan ekmek zammının en geç yıl başı itibariyle ekmeğin satış fiyatına yansıyacağı ifade ediliyor. Yaklaşık 1 yıllık süreçte yüzde 100 zamlanmış olacak olan ekmeğin 2023 yılında fiyatında nasıl bir değişkenlik olacağı ise şimdiden merak ediliyor. Denizli Fırıncılar Odası ise şimdilik ekmek zammı ile ilgili bir açıklama yapmadı.