Denizli’de ehliyet kurslarına zam geldi. Ocak ayında gelen zamla 8 bin 500 liraya yükselen kurs ücretleri son gelen zamla birlikte 12 bin liraya çıktı. B sınıfı ehliyet fiyatı son gelen zamla birlikte 15 bin lirayı aştı.

BAŞKANDAN ZAM AÇIKLAMASI

Denizli Sürücü Kursları Derneği Başkanı Özmen Atalay, zam kararı ile ilgili açıklama yaptı. Atalay, “Gelinen noktada asgari ücretin zamlanması ve vergi oranlarının artması nedeniyle Denizli Sürücü Kursları Derneği olarak Ehliyet sınıflarında fiyat güncellemesine gitmek zorunda kaldık. İl genelinde 54 Sürücü kursumuzun yaklaşık 400 Çalışanı bulunmaktadır. Tabi bu personellerimizin SGK ve Vergi giderleri de eklendiğinde bir Personelin maliyeti 15 bin 762 TL’yi bulmaktadır.

12 BİN LİRAYA ÇIKTI

Ayrıca dolar kurunun artış göstermesi ve akaryakıta gelen zamlardan sonra eğitim maliyetinin de artış göstermesi sektörümüz zor zamanlardan geçmesine neden olmaya başladı. Bu nedenle yönetim kurulumuzun yaptığı toplantı da bu maliyetlerin sonucu B sınıfı ehliyet fiyatını 12.000 TL olarak güncelledik. Diğer ehliyet sınıflarının da güncellemesini yaparak yeni fiyat tarifesini uygulamaya başladık” dedi.

Bu Artış Araç Sahiplerinin Keyfini Kaçıracak Bu Artış Araç Sahiplerinin Keyfini Kaçıracak