CHP Pamukkale başkan adayı Ertemur'dan Berat Kandili mesajı CHP Pamukkale başkan adayı Ertemur'dan Berat Kandili mesajı

Denizli Milletvekili Ün, Yeniköy etabının iptal edilerek Kocadere projesiyle birleştirildiğini ve 1000 konutun tek projede yapılacağını, TOKİ başkanlığından aldığı son bilgi ise bu sayının ilk etapta 393 konut olduğunu söyledi. 

Denizli’nin Pamukkale ilçesine bağlı Kocadere ve Yeniköy Mahallesi’nde yapılacak olan TOKİ mağdurlarıyla bir buçuk ay önce bir araya gelen Gelecek Partisi Denizli Milletvekili Sema Silkin Ün, konuyla ilgili olarak hak sahiplerinin mağduriyetleri hakkında Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığına Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) soru önergesinde bulunmuştu. Konuyla ilgilenen Denizli Milletvekili Ün, konutların teslim edilmemesi ve bilgi eksikliği konularında TOKİ yetkilileriyle görüşmeler başlattı. Konuyla ilgili Pamukkale ilçesi Kocadere Mahalle Muhtarı Abdi Cebe ile muhtarlıkta görüşerek, TOKİ çalışmasının tam olarak nerede başlatıldığını tespit ederek bölgede açıklamalarda bulundu. Denizli Milletvekili Sema Silkin Ün, “Bundan bir buçuk ay önce Denizli’nin Pamukkale ilçesine bağlı Kocadere ve Yeniköy Mahallesi’nde yapılacak olan TOKİ mağdurlarıyla bir araya gelmiştik. Mağdurlar konuyla ilgili sağlıklı haber alamıyorlardı. 2019 yılında yaptıkları başvurunun sonucuna dair, bilgileri ve malumatları yoktu. Bizde bir buçuk ay önce gündeme getirmiştik. Bir buçuk yıl içerisinde teslim edilmesi öngörülen konutların 4 yıl geçmesine rağmen teslim edilmediğiyle alakalı TOKİ yetkilileriyle de görüşmeler yapmıştık. O günden itibaren 1000 konutluk Yeniköy projesinin iptal edildiği ve onun Kocadere Mahallesi ile birleştirildiğini yetkililerden öğrenmiş olduk. Yaklaşık 1000-1500 konutluk bir yeni Kocadere projesinin etabının başlamasını o günden itibaren bekliyorduk” diye konuştu.

“İnşaatın hızlıca başlayacağı konusunda bilgi verdiler”

Kocadere’nin ilk etabının başladığı Denizli-Aydın otoyolunun yanında bölgeyi gösteren Milletvekili Ün, “Şimdi bulunduğumuz yer Kocadere’de otobanın hemen kenarında, birçok mağdur burası Kocadere’nin çok uzağında bir yer olduğu için konutların nerede başlayacağına dair bile malumat sahibi değil. Ama Kocadere Mahalle Muhtarı Abdi Cebe’yi muhtarlıkta ziyaret ettim. Orada yaptığımız görüşme neticesinde tam yerini tespit ederek, sizler için buraya geldim. Kocadere etabının yapılacağı alanı sizlere gösteriyorum, vinçler çalışmaya başlamış. TOKİ Başkanlığı da konunun takipçisi olduklarını söylediler. İnşaatın hızlıca başlayacağı konusunda bilgi verdiler. Biz şuan sadece vinçlerin çalışma başlattığını görüyoruz. en azından bir hareket olduğunu çalışmanın başladığını söyleyebiliriz” şeklinde ifade etti.

“Konunun takipçisi olacağımı bildirmek istiyorum”

Konuşmalarının devamında aileler evlerine yerleşene kadar konuyla ilgilenmeye devam edeceğini bildiren Denizli Milletvekili Sema Silkin Ün, “Ancak TOKİ tarafından verilen bilgide Kocadere’nin ilk etabında 393 konutun, bir cami ve okulun teslim edileceği ona yönelik inşaatın çalışmasının başlayacağı bildirildi. Diğerleriyle alakalı henüz bir projeksiyon önümüzde değil. Onların ihaleleri ne zaman? Hangi süreçte yapılacak? Açıkçası bu henüz net değil. Ama ben o günden itibaren hemen her hafta TOKİ başkanlığıyla görüşüyorum. Kendilerinin mağduriyetin giderilmesi noktasında sürekli irtibatta oluyoruz. Burada Denizli milletvekili olarak mağdurlarımızın, 1000 ailemizin konutlarına yerleşeceği güne kadar da konunun takipçisi olacağımı bildirmek istiyorum. Gelişmelerden yine hem kamuoyumuzu hem de mağdur ailelerimizi haberdar edeceğiz” dedi.