Konuyla ilgili olarak Denizli Valiliği’nden yapılan açıklamada; “Bugün öğle saatlerinde Babadağ ilçesine bağlı Mollaahmet, Yeniköy ve Kelleci mahallelerinde, Tavas ilçesine bağlı Nikfer Mahallesi, Kale ilçesi Köprübaşı mevkii, Pamukkale ilçesine bağlı Cankurtaran Mahallesi’ndeki ormanlık alana yıldırım düşmesi sonucu ve Çal’a bağlı Akkent, Acıpayam’a bağlı Kelekçi, Honaz’a bağlı Kocadere ve Pamukkale’ye bağlı Kınıklı mahallelerinde orman yangını başlamıştır. Pamukkale – Cankurtaran mahallesindeki orman yangını kontrol altına alınmış olup, soğutma çalışmaları devam etmektedir. Yangının bir an evvel kontrol altına alınması için tüm birimlerimiz ile havadan ve karadan mücadelemiz devam etmektedir” denildi.

Denizli'de Sokak ortasında tekstilciye pompalı tüfekle saldırı Denizli'de Sokak ortasında tekstilciye pompalı tüfekle saldırı

Denizlide 1 Gunde 10 Orman Yangini Cikti 1

Ayrıca Denizli'nin Buldan ilçesinde Yol kenarında çıkan yangın bağlara ulaşmadan söndürüldü

Denizli’nin Buldan ilçesinde karayolu kenarında başlayıp boş tarlaya sıçrayan yangın, üzüm bağlarına ulaşamadan söndürüldü.
Edinilen bilgiye göre; Buldan- Denizli karayolu Acısu Kavşağı Kıl Çadır bölgesinde yol kenarındaki kuru otların tutuşmasıyla başlayan yangın, yolun kenarındaki boş tarlaya sıçradı. Rüzgarın da etkisiyle geniş bir alana yayılan yangında, kısa sürede üzüm bağlarını tehdit etmeye başladı. Bağ sahipleri ve vatandaşlar ile Denizli Büyükşehir Belediyesi Buldan itfaiyesinin çabalarıyla kontrol altına alınan yangın, üzüm bağlarına ulaşamadan söndürüldü.

Denizlide 1 Gunde 10 Orman Yangini Cikti 2Denizlide 1 Gunde 10 Orman Yangini Cikti 3