Denizli Çağdaş Hekimler Grubu adına yapılan açıklamada, tüm hekimlerin katılımıyla birlikte hareket eden, şehirle bütünleşik, sorunları önceden gören ve çözüm üreten bir Tabip Odası oluşturma hedefinin ön plana çıktığı belirtildi.

Açıklamada, "Toplumun en çalışkan kesimi olarak emeğimizi hiçbir zaman esirgemeyiz. Ancak son dönemde mesleğimize verdiğimiz emeğin küçümsendiği, haklarımızın kötüye gittiği bir süreçten geçiyoruz.

Bu nedenle Denizli Tabip Odası'nın güçlü bir şekilde yönetilmesi ve hekimlerin haklarının korunması için tekrar adayız" ifadelerine yer verildi. Çağdaş Hekimler Grubu, son iki yılda gerçekleştirdikleri çalışmaları da genel kurul öncesinde kamuoyuyla paylaştı.

Denizli'de İncir Bahçesinde Yangın Çıktı Denizli'de İncir Bahçesinde Yangın Çıktı

Bu çalışmalar arasında Covid-19 döneminde yaşanan sorunların gündeme getirilmesi ve deprem felaketi sonrası ortaya çıkan zorlukların aşılması için gösterdikleri çaba öne çıktı.

Grup, Denizli halkı ve yerel yöneticiler tarafından saygı duyulan bir meslek odası oluşturduklarını vurguladı. Genel kurulda mevcut başkan Prof. Dr. Fazıl Necdet Ardıç'ın başkan olarak yeniden aday olduğu açıklandı. Yönetim kurulu aday listesinde ise Dr. Belkıs Sınık, Dr. Türkay Selcen Aydemir, Dr. Simay Kaya, Dr. İsmail Sayar, Dr. Bahri Kasal ve Dr. Lale Özdel gibi isimler yer aldı. Denizli Tabip Odası'nın genel kurulu, meslektaşlarının destek ve katılımıyla 28 Nisan Pazar günü gerçekleştirilecek.