Denizli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sema Silkin Ün, Denizli'nin geleceğine dair büyük bir vizyonu paylaşarak Denizli'yi Türkiye'nin ve hatta dünyanın en gözde turizm destinasyonlarından biri yapmayı istediğini açıkladı. Ün, ayrıca bu hedef ile Denizli'nin doğal güzellikleri, zengin tarihi ve termal kaynaklarının tam kapasiteyle değerlendirilmesini amaçladığını bildirdi. Vizyoner bakış açısıyla diğer adaylardan ayrılan Ün, "Denizli, bir turizm cenneti. Ancak bu potansiyel, henüz yeterince değerlendirilmiş değil. Amacımız, Denizli'yi sadece Ege'nin değil, Türkiye'nin ve hatta dünyanın en gözde turizm destinasyonlarından biri yapmak," dedi.

Denizli'de CHP’liler Çavuşoğlu, Doğan ve Ertemur’un seçim başarısını kutladı Denizli'de CHP’liler Çavuşoğlu, Doğan ve Ertemur’un seçim başarısını kutladı

TURİZM GELİRİ HER KÖŞEYE YAYILACAK

Vizyonunu hayata geçirmek için, Denizli'nin turizm altyapısını güçlendirmeyi ve yerel ile uluslararası tanıtım faaliyetlerini artırmayı hedeflediğini anlatan ve yenilikçi fikirleriyle seçmenin dikkatini çeken Sema Silkin Ün, dijital pazarlama ve sosyal medya stratejilerini en etkin şekilde kullanarak Denizli'nin doğasını, tarihini ve termal kaynaklarını dünya çapında daha fazla kişiyle paylaşmayı da planlıyor. Bu sayede turist akışını artırarak, şehrin turizm potansiyelini maksimize etmeyi amaçlıyor. Ancak Ün'e göre, turizmin gerçek kazananları yalnızca turistler değil, aynı zamanda yerel halk olmalı. Bu doğrultuda, yerel halkın turizmden doğrudan faydalanmasını sağlayacak projelerin hayata geçirileceğini vurguladı. Ün, "Böylece, turizm gelirlerini şehrimizin her köşesine yayarak, herkesin bu başarıdan pay almasını sağlayacağız," diye ekledi.

SEÇMENE ÇAĞRIDA BULUNDU

Denizli’ye çağ atlatacak projelerini teker teker açıklayan Denizlililerin desteğine ihtiyaç duyduğunu da açıklayarak, "Bu hayali gerçekleştirmek için hep birlikte çalışalım. Çünkü biz biliyoruz ki; birlikte çalıştığımızda, Denizli'de imkansız diye bir şey yok. Bu büyük hayal, Denizli'nin turizmdeki potansiyelini maksimize etmeyi, yerel ekonomiyi canlandırmayı ve şehri ulusal ve uluslararası arenada önemli bir destinasyon haline getirmeyi hedefliyor.