Denizli oto ekspertiz ikinci el araç satın alımında öne çıkan hizmet türlerinden biridir. Araç sigortalarında da karşımıza çıkan bu hizmet türünün açıklaması kısaca; araç değerinin profesyonel ve analitik yöntemlerle belirlenerek rapor halinde sunulmasıdır.  Oto ekspertiz raporu aracın şuan ki durumunu ve maddi değerini ölçen faktörleri barındırır.  Denizli oto ekspertiz nasıl yapılır merak ediyorsanız hemen aydınlatıcı bir şekilde açıklayalım.

Denizli oto ekspertiz satın almayı düşündüğünüz bir araç hakkında değerlendirme yapmanıza imkan tanır. Ekspertiz raporunda aracın değişen parçası olup olmadığını, kaza geçmişini, boya durumunu, kaporta ve tamponun durumunu, yürüyebilirliği ve mekanik durumu hakkında sizlere ayrıntılı olarak bilgiler yer alır. Günümüzde zorunlu hale gelen oto ekspertiz işlemi araç ticaretinin daha güvenli bir şekilde yapılmasına imkan sağlamaktadır. 

Özellikle ikinci el araç alım ve satımında şeffaf olunmasına neden olan Denizli oto ekspertiz, satış sonrasında yaşanan mağduriyetin önüne geçer.  Dışarıdan bakıldığında sorunsuz gibi görünen araçların daha önce ağır hasar alıp almadığını ve yürüyen aksamlarındaki arızaları ancak oto ekspertiz ile tespit edebilirsiniz. 

Gözle görülemeyen kusurların tespit edilerek aracın gerçek değerini öğrenmek adına alım ve satım işlemlerinden önce muhakkak ekspertiz yaptırmalısınız. Teknolojik cihazlar ile yapılan ekspertiz son derece güvenli olup sonrasında yaşayacağınız sorunları en başından tespit edebilmenize olanak tanır.

İkinci el araç konusunda uzman olan Denizli oto ekspertiz profesyonel ekibiyle en gerçekçi sonuçları alabilmenizi sağlayarak sizlere en uygun hizmet fiyat garantisini verir…

DENİZLİ OTO EKSPERTİZ NASIL YAPILIR?

İkinci el araç almak isteyenlerin seçtikleri ve beğendikleri aracı satın almadan önce ilk gerçekleştirmeleri gereken işlem Denizli oto ekspertiz hizmetidir.  Seçtikleri aracın gerçek değerini saptayabilmeleri için satın alma işlemi yapılmadan önce araç profesyonel bir muayeneden geçmelidir.  Uzman profesyoneller tarafından gerçekleştirilen ekspertiz işlemi sonrasında hazırlanan analitik rapor aracın gerçek değerini ispatlar. 

Oto ekspertiz hizmetinin yetkili servislerden alınması önemli bir husustur, aksi takdirde alınan sonuçların güvenilirliğinden emin olunamaz.

Denizli oto ekspertiz tarafından gerçekleştirilen muayenelerde ilk olarak aracın detaylı temizliği yapılmaktadır.  Temizlik sonrasında aracın aksamları özel olarak tasarlanan alanlarda incelenmeye başlar. İnceleme gelişmiş teknolojik cihazlar ve uzman kişiler tarafından yapılmaktadır.  Buna istinaden alınan sonuç şeffaf ve gerçeği yansıtan ölçümlerle rapora eklenmektedir. 

Oto ekspertiz yapılacak araçlara ilk olarak süspansiyon muayenesi yapılmaktadır.  Denizli oto ekspertiz, bu aşamada bilgisayarlı cihazlar ile araçta direnç kaybı olup olmadığını tespit etmektedir. Devamında aracın önemli sistemlerinden biri olan fren kontrol merkezi detaylı bir şekilde test edilerek incelenir.  Motor aksamlarında deformasyon olup olmadığı araştırılırken, beyin sisteminde arıza olup olmadığını da gözden geçirilerek ölçülmektedir. 

Denizli oto ekspertiz muayenesi testler ve ölçümlerden yola çıkılarak alınan verilerin bilgisayar ortamında hazırlanmasıyla sonuçlanır. Ortaya çıkarılan rapor aracın geçmişi, şimdiki durumu ve gelecekte oluşması muhtemel arızalar hakkında gerçekçi sonuçları barındırır. Bu sayede araç alımı ve satımı esnasında zarara uğramamakla birlikte aracı gerçek maddi değerinde alabilmenize imkan tanır…

DENİZLİ OTO EKSPERTİZ DE NELERE BAKILIR?

Denizli oto ekspertiz hizmetinin ne olduğu ve neleri içerdiği pek kişi tarafından bilinmez. Ekspertiz hizmeti birçok sektör ve alanda karşımıza çıkarken, oto sektöründe ikinci el araç satışı ve alımında da en çok başvurulan hizmetlerden biridir.  Araç sigortalarında ve ikinci el araç piyasasında araç değerinin ispatı açısından mühim olan oto ekspertiz aslında muayene çeşitlerinden biridir.  Özel alanlarda muayeneye alınan araçların oto ekspertiz konusunda yetkili servislere götürülmesi gerekmektedir.

Aracın durumu, kaza geçmişi, değişen parça durumu, boya ve aksamları hakkında pek çok detaya ait bilgiyi Denizli oto ekspertiz sayesinde gerçekçi bir rapor halinde alabilirsiniz.  Oto ekspertiz raporlarında almayı düşündüğünüz aracın maddi değerini muadilleriyle kıyaslama şansına sahip olabilirsiniz.   Araç ticaretinde satılacak olan aracın kusurlu olup olmadığını anlamanın en doğru ve güvenilir yolu muayeneden geçirilmesidir. 

Denizli oto ekspertiz işlemi teknolojik cihazlarla yapılan testler ve ölçümlerle hazırlanan raporlar bütünüdür. 

Aracın her bir bölümü ve aksamının incelenmesini sağlayan Denizli oto ekspertiz de kullanılan cihazlar ve testler aşağıdaki gibidir. 

Denizli Hüdai Oral Caddesinde TEKNOLOJİCO Farkı Başladı Denizli Hüdai Oral Caddesinde TEKNOLOJİCO Farkı Başladı

·       Yanal kayma test

·       Süspansiyon testi

·       Arıza tespit cihazları

·       Kaporta kontrolü

·       Boya test ölçüm cihazı

·       Fren testi

·       Yönetim paneli

·       Lastik hava basıncı

·       Akü test cihazı

·       Boya kalınlığı testi

·       Lift

·       Fren hidrolik testi

·       Bilgisayar alt yapılı genel yazılım

·       Dinanometre