Denizli’nin Merkezefendi ilçesinde 27-28 Nisan 2019 tarihlerinde yapılacak olan, Türkiye Offroad Şampiyonası 2. ayak yarışının tanıtım toplantısı Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan tarafından yarışmaların yapılacağı Göveçlik pistinde yapıldı. 

Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, 27-28 Nisan tarihlerinde yapılacak yarışmaların heyecan dolu geçeceğini belirtti. Doğan, “Yarışlarımız Türkiye’nin en güvenilir ve en beğenilir pisti olan Göveçlik parkurumuzda yapılacak. Bu yarışmalarda yarışmacılar arasında bir tane de İtalyan yarışmacı izleyicilerin karşısında olacak. Bu yılki yarışma son 3 yılın en yüksek katılımlı yarışı olacak. Egede tek off road yarışması Denizli’de Merkezefendi ilçesinde gerçekleşiyor. Heyecan dolu seyir keyfi yüksek adrenalin dolu yarışımıza tüm vatandaşlarımızı davet ediyorum.” Dedi. 
31 Mart öncesi ve sonrasında, başta off road olmak üzere Merkezefendi Belediyesi’ne vizyon yaratacak, marka yaratacak bütün spor dallarını destekleyeceklerine söz verdiğini belirten Doğan, “26 Nisan Cuma günü 14.00’te Bayramyeri cami yanından halkımızın bilgilendirmek amacıyla bir kortejimiz olacak. Kortejimizle birlikte 27 Nisan mukavemet etabımız ve 28 Nisan seyir etabımıza tüm halkımızı davet ediyorum.” dedi.

DENDOFF Başkan Yardımcısı Kenan Özsoy, “Bu yıl Merkezefendi Belediyesi’yle 3. yarışımızı düzenliyoruz, Denizli’deki pistimiz Türkiye’nin en kompakt pisti, yani start stop arasındaki mesafe en yakın olan, seyirci etabının verimliliği düzeni en yüksek olan, güvenliği en yüksek olan pist demek. Geçen sene TOSFED tarafından en kompakt pist seçilmişti. Bu yıl ilk defa Türkiye off-road şampiyonasında jeeplerin yanısıra UTVler de yarışmalara katılabilecek. Bu da seyir zevki açısından yarışmalara güzel bir görsellik katacak. Herkesi bekliyoruz.” Dedi.
2019 Türkiye Offroad Şampiyonası 2. ayak yarışı, kısa adı DENDOFF olan Denizli Doğa Sporları ve 4×4 Offroad Spor Kulübütarafından 27-28 Nisan 2019 tarihlerinde Denizli ilinin Merkezefendi ilçesi Göveçlik bölgesinde organize ediliyor. Denizli Valiliği, Denizli Büyükşehir Belediyesi, Merkezefendi Belediyesi, Denizli Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü katkılarıyla gerçekleştirilecek organizasyon, özenle hazırlanan, seyir keyfi yüksek, adrenalin dolu heyecanlı parkurlarda yaklaşık 30 kadar aracın katılımına sahne olacak.

Ekipler 27 Nisan 2019 Cumartesi günü saat 12:30‘dan itibaren, hem başarılı bir sporcu olan, hem de federasyon başkanlığı döneminde otomobil sporlarına çağ atlatarak tüm camianın sevgi ve saygısını kazanmış TOSFED Onursal Başkanı Serkan Yazıcı’nın ismi verilen özel etapta, 28 Nisan 2019 Pazar günü ise saat 11:00’den itibaren Merkezefendi Belediyesi’nin ismini taşıyan seyirci etabında mücadele edecekler. Organizasyon pazar günü Merkezefendi Offroad Parkurunda gerçekleştirilecek ödül töreniyle son bulacak.

DENDOFF olan Denizli Doğa Sporları ve 4×4 Offroad Spor Kulübü tarafından 27-28 Nisan 2019 tarihlerinde Denizli ilinin Merkezefendi ilçesi Göveçlik bölgesinde organize ediliyor. Denizli Valiliği, Denizli Büyükşehir Belediyesi, Merkezefendi Belediyesi, Denizli Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü katkılarıyla gerçekleştirilecek organizasyon, özenle hazırlanan, seyir keyfi yüksek, adrenalin dolu heyecanlı parkurlarda yaklaşık 30 kadar aracın katılımına sahne olacak.