Dört büyükler olarak nitelendirilen Trabzonspor, Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray taraftar derneklerinin Denizli başkanları ve yöneticileri Karadenizliler Derneği öncülüğünde North Point Otel’de bir araya geldi. Trabzonspor’un Avrupa Konferans Ligi’nde kendi evi ve seyircisi önünde karşılaştığı Basel müsabakasını izleyen taraftarlar, hep birlikte Trabzonspor’a destek oldu. Gecenin açılış konuşmasını yapan Karadenizliler Dernek Başkanı Birol Konak, depremden dolayı yaşadıkları derin üzüntüyü dile getirerek bir daha bu tarz acıların yaşanmamasını temenni etti. Konak, “Vefa eden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Çok zor bir dönem geçiriyoruz. Bu felakette iradesini ortaya koyan, talimat aladan hareket eden herkese teşekkür ediyoruz. Milletimiz ve devletimiz adına onlar için her şeyi yapıyoruz. Belli makam ve mevkilerde olan kişilerin sorumluluğunu iyi bilmesi lazımdır. Bu sorunların ortadan kaldırılması için makam ve mevki sahipleri vicdan, ahlaklı ve hakkaniyetli olmalıdır.

“BÜTÜN MAÇLARI BERABER İZLEYELİM”

Trabzonspor’un maçı olması hasebi ile bir araya geldik. Sporun birleştirici gücünü ortaya koyma adına bir program yaptık. Bir Trabzon’da bir de Denizli’de bu program düzenlenmektedir. Bugün bizim için bir milat olmaktadır. Rekabetin sadece yarış ve ödül alındığı bir organizasyon olduğu unutulmasın. Bundan sonra bütün takımlarımızın maçlarını hep beraber izleyelim. Bunun ilk adımı bu akşam atılsın” dedi.

TARAFTAR DERNEK BAŞKANLARI KONUŞTU

Denizlispor Başkan Yardımcısı Hasan Yıldırım, taraftarlara örnek davranış nedeniyle teşekkür etti. 
Beşiktaş Dernek Başkanı Bora Sever, “Bu güzel gece için teşekkür ediyoruz. Depremin ikinci gününden deprem bölgesindeydik. Bütün takımlar ve spor kulüplerimiz oradalar. Herkes yardıma koşuyor. Budan sonra herhangi bir karar alınırsa biz de dernek olarak elimizden geleni yaparız. Trabzonspor’a başarılar diliyoruz” dedi. 
Galatasaraylılar Dernek Başkanı Kazım Varlıker, “Hepimiz burada birleştirdiniz. Umut ediyoruz ki, her zaman bu birliktelik artarak devam eder. Yüzyılın felaketini yaşadık. Deprem haberini alır almaz ne yapabiliriz diye düşünmeye başladık. İnşaallah bir daha böyle bir afet yaşamayız. Geçtiğimiz dönemde Fenerbahçeliler Dernek yönetimi ile dostluk yemeği yemiştik. Trabzonspor’a bugün başarılar diliyoruz” dedi. 
Fenerbahçeliler Dernek Başkanı Erhan Balaman, “Programa katılan bütün dernek yönetimi arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Zor bir dönemden geçiyoruz. Herkes elinden geldiğinde katkı koymaya çalıştı. Bu kadar farklı rengin bir araya gelmesi son derece kıymetlidir. Her zaman dernek olarak bu tarz programların içinde olmaya hazırız” dedi.

renkrenk-1