Sarayköy İlçesi'nde bir vatandaşın buğday ekili, arazisine düşen yıldırım sonucu çıkan yangında 2 dekarlık alan yandı. Yağış ile sönen yangın sonucu mahsülün büyük zara gördüğü ortaya çıktı.

Denizli'nin Sarayköy İlçesi'nde dün öğleden sonra 16:00'dan sonra etkili olan sağanak yağış ve yıldırımlar hayatı olumsuz etkiledi. Birçok tarım alanında kuvvetli yağışlar zarara sebep olurken dün saat 17:00 sularında Beylerbeyi Mahallesi'nde bulunan bir tarım alanına yıldırım düştü. 

Lisanslı Depoculuk Tesislerindeki Çalışmalar Drone İle Havadan Görüntülendi Lisanslı Depoculuk Tesislerindeki Çalışmalar Drone İle Havadan Görüntülendi

Reşat Demir isimli vatandaşa ait Hayıtliki Mevkiinde bulunan buğday ekili araziye düşen yıldırım sonrası yangın çıktı. Rüzgarla birlikte araziye dağılan yangında yaklaşık 2 dekar alandaki mahsül yanarak küle döndü. Yıldırı düşmesi ile birlikte devam eden yağışla kendiliğinden sönen yangının ardından arazi sahibi gördüklerine inanamadı. Büyük bir alanın yandığını gören Demir'in tarlası hasada az zaman kala yaşanılan talihsiz afetle maddi zarara uğradı.

Saraykoy.com.tr