Manisa’nın Salihli ilçesinde yaşayan Spinal Müsküler Atrofi (SMA) Tip 1 hastası 2.5 yaşındaki Duru Sağlık'ın 'Zolgensma' gen tedavisi olabilmesi amacıyla Denizli’de de kampanya başlatıldı. Henüz 6 aylıkken SMA Tip 1 teşhisi konulan ve Manisa Valiliğinden alınan özel izinle kampanyalar düzenlenen Duru bebek için Denizli’de de tiyatro gösterisi sahnelenecek. Serkan Budak’ın yönettiği “İkinci Bahar” adlı tiyatro gösterisi 10 Eylül Cumartesi günü saat 20:30’da Merkezefendi Kültür Merkezi ve Kongre Salonu’nda sahnelenecek. Bilet fiyatı ise arka sıra 150, ön sıra 200 liradan satışa çıktı.

“GÖNÜLLERİNDEN NE KOPUYORSA DESTEK OLMALARINI İSTİYORUM”

Tiyatro gösterisi için Denizli’ye de gelecek olan baba Mehmet Ali Sağlık, Denizlililerden destek istedi. “Gönüllerinden ne kopuyorsa destek olmalarını istiyorum” diyen baba Sağlık, “ Kızımız Duru’ya 6 aylıkken teşhis koyuldu. Şu anda da 2.5 yaşında. 18 aylık olduğunda Manisa Valiliğinden izin alabildik. Şu anda 31 aylık ve kampanyamızda 14. aya gireceğiz ve şu anda da yüzde 63’teyiz. Kızımız Duru 12 kiloda… 13.5 kilo sınır, o yüzden 1.5 kilomuz kaldı. Denizlililer gönüllerinden ne koparsa, bizlere destek olursa mutlu oluruz” dedi.

“DENİZLİ’NİN BEBEĞİMİZE SAHİP ÇIKMASINI İSTİYORUZ”

Kampanyaya destek veren ve Duru bebeğin manevi annesi Hatice Yüksel, “Ailemiz Manisa’da yaşıyor. Denizli’nin bebeğimize sahip çıkmasını istiyoruz. Tiyatro gösterisinden elde edilen bilet gelirlerinin tamamı tedavisi için kullanılacak. Şu anda kampanya yüzde 63’te… Denizlimizin bu konuda duyarlı olmasını bekliyor ve tiyatro gösterimize davet ediyorum” ifadelerini kullandı.