En Çok İzlenen Videolar

Popüler Videolar

Denizli'de Kaçak Sigara Operasyonu

GÜNCEL VİDEO 02.04.2018, 11:01

Denizli Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından Denizli'de Sigara Kaçakçılığı operasyonu yapıldı. 3 Kişi hakkında işlem yapıldı.

Denizli Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından Denizli'de yasadışı imalathanelerde sigara kaçakçılığı yaparak tütüncülere haksız kazanç kapısı haline gelen ve uygun olmayan koşullarda üretimi yapılmak istenen kaçakçılığın önlenmesi amacıyla görevli ekiplerce operasyon yapıldı.

Denizli Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, satışı yasak olan içi tütünle doldurulmuş makaronları otomatik sigara sarma makinalarında üreterek yasadışı yollardan piyasaya sürmek isteyen şahıs ve organizasyonlara yönelik çalışma başlatıldı. Satışının yasak olması nedeniyle yurtdışından kaçak yollarla da temini mümkün olmayan otomatik sigara sarma makinalarının Denizli'de  yan sanayi aracılığı ile el altından sipariş alarak üretimi yapıldığı tespit edildi. Kaçak yollarla sigara imalatı yapmak amacıyla otomatik elektrikli sigara sarma makinaları ile makaronlar içerisine tütün doldurarak kaçak dolma sigara imalatı yapıldığı tespit edildi. Denizli'de farklı bir iş kolu oluşturulmak istenen evlerin ve bazı işyerlerinin gizli görünmeyen eklentilerinde yasadışı üretim yapan ve üretilen kaçak dolma sigaraların tütün ve tütün mamulleri satışı yapan işyerleri aracılığı ile piyasaya sürüldüğü tespit edilerek şüpheli şahıslar yakalandı.

Denizli'de bulunan bir işyerinin teras katında ve bir ikametin çatı katında görevli ekiplerce yapılan aramalar neticesinde, sağlıksız koşullarda dolma sigara üretimi yapan şüpheli şahıslarla birlikte toplam 4 bin 600 adet makaron, 7 kg kıyılmış tütün, 2 adet elektronik sigara sarma makinası ve bu makinalara takılı vaziyette hava kompresörü, 95 adet dolma sigara ele geçirildi. 

Yakalanan 3 şahıs hakkında Kaçakçılık Kanunu’na Muhalefet suçundan adli ve 4733 sayılı Kanuna Muhalefet suçundan idari işlem yapıldı.

Yorumlar (0)