Denizli'ye Yeni Çevre Yolu İlaç Gibi Geldi

Denizli Büyükşehir Belediyesinin tamamladığı 50 metre genişliğindeki Yeni Çevre Yolu, trafiğe açılmasının ardından vatandaşlardan tam not aldı. Zamandan ve yakıttan büyük tasarruf sağlayan Yeni Çevre Yolunu kente kazandıran Başkan Osman Zolan’a teşekkür eden Denizlililerin ortak fikri ise “Yeni çevre yolu Denizli’ye ilaç gibi geldi” oldu.

DBB 20.04.2019, 15:39 20.04.2019, 16:30
Denizli'ye Yeni Çevre Yolu İlaç Gibi Geldi

HABERDENİZLİ.COM

Kent genelinde sürdürdüğü başarılı ulaşım projelerini birer birer hayata geçirmesinin yanı sıra hızla artan nüfus ve araç sayısına da yeni önlemler alan Denizli Büyükşehir Belediyesi, trafiğe açtığı 50 metre genişliğindeki Yeni Çevre Yolu ile Ali Marım Bulvarı'nı Hal Köprülü Kavşağı'na, oradan da İzmir Bulvarı, Bozburun yolu ve Ankara yoluna kesintisiz bir şekilde ulaşımı sağladı. Yeni Çevre Yolu ile 1200 Evler, Yenişehir, Adalet, Gümüşler, Üçler, Göveçlik, Yenişafak, Hisar, Hallaçlar, Barutçular, Bereketler, Çakmak, Kadılar ve Karahasanlı bölgesindeki onlarca mahalle İzmir Bulvarı, Bozburun yolu ve buradan Ankara yoluna güvenli bir şekilde ulaşıyor. Onbinlerce aracı şehir merkezine girmekten kurtaran Yeni Çevre Yolu, trafik yoğunluğunu önemli ölçüde azalttı.

DENiZLi'YE YENi ÇEVRE YOLU iLAÇ GiBi GELDi

Havaalanı pisti gibi

Vatandaşlar tarafından havaalanı pistine benzetilen 50 metre genişliğindeki Yeni Çevre Yolu, 4 gidiş, 4 geliş, 2 parklanma alanı, bisiklet yolu ve otobüs ceplerinden oluşuyor. Her iki yönde de kaldırımın yer aldığı çevre yolunda ayrıca 3 adet de akıllı kavşak bulunuyor.  Yeni Çevre Yolunu kente kazandıran Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’a teşekkür eden Denizlililerin ortak fikri ise “Yeni çevre yolu Denizli’ye ilaç gibi geldi” oldu.

DENiZLi'YE YENi ÇEVRE YOLU iLAÇ GiBi GELDi

Vatandaşlar ne dedi?
 
Ahmet Yeşilkaya: "Denizli Büyükşehir Belediyesini takdir ediyorum. Bu yolun gerçekten yüksek bir değeri var. Bu yol her vilayette yoktur. Denizlimiz eski halinden çok çok üstün oldu, çok farklılıklar var, değişti. Allah devletimize milletimize zeval vermesin, kazasız belasız kullanmayı nasip etsin. 1979 yılından beri şehir trafiğindeyim, çok rahat. Yeni Cadde de bambaşka oldu." 

Ekrem Utsal: "Yeni Çevre Yolu çok güzel oldu. Dört şeritli yolun kullanışı çok rahat ve güzel. Trafiği rahatlattı gayet güzel oldu. Bu yolda trafik akışı çok iyi, herkes rahat rahat geçiş yapıyor. Trafikte sorun yok, bu yol şehre yakıştı. Başkan Osman Zolan’a teşekkür ediyoruz."

DENiZLi'YE YENi ÇEVRE YOLU iLAÇ GiBi GELDi

Adem Özügür: "Yeni Çevre Yolu güzel oldu, hizmetin iyisi kötüsü olmaz ama bu ihtiyaçları giderip insanların ulaşım sıkıntısını çözmek güzel. İnsanlar gidebileceği yere daha rahat hızlı bir şekilde gidebiliyor. Büyükşehir Belediyesine teşekkür ediyorum." 

DENiZLi'YE YENi ÇEVRE YOLU iLAÇ GiBi GELDi

Seyfettin Utsal: "Bölge gelişti. Ortaya bir bulvar çıkmış oldu. Bunun faydasını ilerleyen dönemlerde göreceğiz. 4 şerit gidiş, 4 şerit geliş şehir zaten büyüyor, bunun için de güzel oldu." 

DENiZLi'YE YENi ÇEVRE YOLU iLAÇ GiBi GELDi

On binlerce araç şehir merkezine girmiyor

Özellikle ulaşım anlamında Denizli’de pek çok yatırımı hayata geçirdiklerini belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, "Bugüne kadar 16 tane köprülü kavşak yaptık, birçok kavşak düzenlemesi ile trafikte rahatlama sağladık. Yeni Çevre Yolumuz ile 1200 Evler, Yenişehir, Adalet, Gümüşler, Üçler, Göveçlik, Yenişafak, Hisar, Hallaçlar, Barutçular, Bereketler, Çakmak, Kadılar ve Karahasanlı mahallesinden on binlerce araç şehir merkezine girmeden İzmir Bulvarı’na ya da Bozburun yolu ile Ankara istikametine ulaşabiliyor" dedi.

DENiZLi'YE YENi ÇEVRE YOLU iLAÇ GiBi GELDi

Yerli ve milli yatırım Trafik Yönetim Sistemi

Her geçen gün artan araç trafiğine karşı yapılan ulaşım yatırımlarıyla şehre nefes aldırmaya devam ettiklerine dikkati çeken Başkan Osman Zolan, Büyükşehir Belediyesinin yerli ve milli yatırımı Trafik Yönetim Sistemi’nin tüm bu yatırımlarla eş güdüm içerisinde çalıştığına işaret etti. Başkan Zolan, "Yeni Çevre Yolumuz vatandaşlarımızın daha konforlu ve zaman kaybı olmadan seyahat edebilmeleri adına büyük katkı sağladı. Asıl olan milletimizin ihtiyacını, sıkıntısını gidermektir. Şükürler olsun ki, bunu el birliğiyle gerçekleştirmeye devam ediyoruz" diye konuştu.

DENiZLi'YE YENi ÇEVRE YOLU iLAÇ GiBi GELDi

DENiZLi'YE YENi ÇEVRE YOLU iLAÇ GiBi GELDi

Yorumlar (2)
BEHCET SACAR 2 yıl önce
BÜYÜK BASKANN ALLAH RAZI OLSUN YAPANLARDAN YAPTIRANLARDAN??TAS KAFALAR ANCA BOL BOL HEYKEL YAPARRR???
İsmail Karaduman 2 yıl önce
Sayın Belediye Başkanımızdan ve emeği geçen herkesten Allah razı olsun..