Gazipaşa'daki Hal Fiyatları ve Hal Piyasasının Genel Bakışı Gazipaşa'daki Hal Fiyatları ve Hal Piyasasının Genel Bakışı

Son zamanlarda çeşitliliği artan dolandırıcıklardan dolayı zaman zaman emniyet, jandarma tarafından telefonlara gelen bilgilendirme mesajlarından sonra Denizli Barosu'ndan da benzer bir açıklama geldi. Yapılan açıklamada kendisini avukat olarak tanıtan dolandırıcılara karşı vatandaşın dikkatli olması gerektiği belirtildi.  

Denizli Barosu'ndan yapılan yazılı açıklamada, "Bilindiği üzere son zamanlarda dolandırıcılık olaylarının sayısı ve çeşitliliği giderek artmış olup, meslektaşlarımıza ait bilgilerin ve unvanların dolandırıcılar tarafından vatandaşlarımızı kandırmak amacı ile kullanıldığı yönünde tarafımıza birçok ihbar ve şikayet ulaşmaktadır.

Denizli Barosu olarak önemle uyarıyoruz; avukatlık mesleğine ait ruhsat, sertifika ve unvan gibi diğer bilgileri göndererek çeşitli yollarla para isteyen veya dava, takip, arabuluculuk, uzlaşma gibi hukuki yollar ile işlem başlatılacağı ya da başlatıldığı yönünde “resmi olmayan bildirimlerle” para sızdırmaya çalışan kişilere kesinlikle itibar edilmemesi gerekmektedir.

Böylesine bir durum ile karşılaşılması halinde mağduriyet yaşanılmaması adına bir avukattan veyahut da Baromuzdan bilgi alınması gerektiği hususları kamuoyuna saygı ile duyurulur." ifadeleri kullanıldı.