Ölümüne Sebep Olan Kişi Tutuklandı

Denizli'nin Çivril ilçesinde Işıklı yolu üzerinde meydana gelen ve 1 kişinin öldüğü 3 kişinin ağır yaralandığı trafik kazasına karıştığı belirlenen traktör bulundu.

Ölümüne Sebep Olan Kişi Tutuklandı

Geçtiğimiz Çarşamba gecesi meydana gelen kazaya karıştığı iddia edilen traktör ve sürücüsü bulundu. Kazadan sonra olay yerinden kaçan ve traktörü saklayan Ç.Ö. (62) jandarma tarafından gözaltına alınarak mahkemeye sevk edildi.
Kaza sonrası görgü şahitlerinin ifadesini alan ve olay yerini gören kameraları inceleyen Jandarma ekipleri kaza yapan Uğur Gümüşsuyu’nun aracının önüne 20 LR 659 plakalı bir traktörün çıktığını tespit etti. Kamera görüntülerinden traktörü ve gittiği yönü belirleyen jandarma ekipleri sabah saatlerinde traktörü ve kullanıcısını evinde gözaltına aldı. Traktörde yapılan ilk kontrolde herhangi bir uyarı ve ikaz reflektörünün olmadığı tespit edilirken Ç.Ö. gözaltına alınarak jandarma karakoluna götürüldü.
 
Yapılan sağlık kontrolünden sonra alınan ilk sorgusunda suçunu itiraf eden Ç.Ö. mahkemeye sevk edildi. Ç.Ö. yapılan duruşma sonrası TCK’nın Taksirle ölüme ve yaralanmaya neden olma sevk maddesi 85 / 2 gereği tutuklanarak cezaevine gönderildi. 

Kaynak: Yeşilçivrilgazetesi

Güncelleme Tarihi: 28 Temmuz 2017, 11:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER