Denizli'de Anne ve Anne Adaylarına Bilgi Verildi

Denizli'nin Çivril ilçesinin Şehit Hilmi Öz Devlet Hastanesi'nde 1 – 7 Ekim Emzirme haftası nedeniyle Hastanede stant açarak annelere emzirmenin önemi ile ilgili bilgiler verildi.

Denizli'de Anne ve Anne Adaylarına Bilgi Verildi

Haberdenizli.com

Toplum bilincini arttırmak ve anne çocuk sağlığının daha etkin sağlanması amacıyla Denizli'nin Çivril  ilçesinin Şehit Hilmi Öz Devlet Hastanesi tarafından 1 – 7 Ekim tarihleri arasında kutlanan ‘Emzirme Haftası’ nedeniyle tanıtım etkinliği düzenlendi.  

Başhekimlik tarafından hastanede açılan stantta anne ve anne adaylarına emzirmenin önemi ile bilgi verilirken konu ile ilgili olarak Sağlık Bakanlığı tarafından hazırlanan broşürlerde dağıtıldı. 
Stantta Başhekim Uz.Dr. Ebru Aydınlık tarafından anne ve anne adaylarına emzirme, anne sütünün önemi ve meme kanseri konuları hakkında bilgiler verildi. Standı ziyaret eden annelere Hastane bünyesindeki Gebe Okulu ile ilgili bilgiler de verildi.

Hafta kapsamında İlçe pazarında da stant açan Çivril Devlet Hastanesi, ebe ve hemşireler tarafından annelere broşür dağıtarak emzirme ve anne çocuk sağlığı hakkında bilgiler verdi.

Denizli'de Anne ve Anne Adaylarına Bilgi VerildiDenizli'de Anne ve Anne Adaylarına Bilgi Verildi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER